7 medailí z Mistrovství Moravy a Slezska pro SK Přerov!

V pátek a sobotu bylo na pilno v ostravské hale, kde postupně soutěžily o tituly mistrů Moravy a Slezska všechny kategorie. Nejprve se do Ostravy sjelo v pátek mladší a starší žactvo a posléze v sobotu dorostenci, junioři a dospělí. Výprava SK Přerov nasbírala celkem čtyři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile a k tomu bylo k vidění celkem devět přerovských rekordů!

Dva mistrovské tituly vybojoval Jonáš Kolomazník mezi staršími žáky. V běhu na 60 m překážek zisk zlaté medaile vyšperkoval novým přerovským rekordem, který posunul na hodnotu 8,24 s! Ve vrhu koulí mu k mistrovskému titulu stačil pouze jeden pokus a následujících pět vynechal. V Ostravě předvedl 15,07 m, letos už ale dokázal vrhnout i 16,46 m a v obou disciplínách vede průběžné republikové tabulky starších žáků. O medaili bojoval také ve skoku dalekém, nakonec ale za skok dlouhý rovných 6 metrů obsadil čtvrté místo. Od bronzu jej dělilo sedm centimetrů.

V běhu na 60 metrů překážek triumfovala také mladší žákyně Alice Drozdová a upevnila své vedení v průběžných republikových tabulkách. Jako jediná se v Ostravě dokázala dostat pod 10 vteřin, a to jak v rozběhu (9,83 s), tak ve finále (9,80 s). V obou bězích navíc vylepšila svůj vlastní přerovský rekord. K překážkám přidala i slušnou dálku, kde za výkon 437 cm brala páté místo. V běhu na 150 metrů byla desátá (21,34 s) a na pár minut vylepšila další svůj přerovský rekord. Hned v následujícím rozběhu ale běžela o tři setiny rychleji Elena Laitochová a ujala se tak vedení v přerovských tabulkách. Za výkon 21,31 s obsadila deváté místo.

Čtvrtou zlatou medaili získala pro SK Přerov juniorka Veronika Čejnová ve skoku vysokém. Veronika překonala nejen laťku ve výšce 167 cm, ale také dosavadní juniorský a ženský přerovský rekord. K úspěchu ve výšce přidala ještě osmé místo v trojskoku (10,40 m).

O jediné stříbro se postaral dorostenec Václav Vandrovec na trati 3000 metrů, když se mu opět povedlo posunout přerovské maximum. To stlačil o další 4 vteřiny na 9:08,58 min a posunul se na pěkné páté místo republikových tabulek.

Dorostenec Václav Vandrovec se raduje z druhého místa. (Zdroj: AK Šternberk)

Dvě bronzové medaile vybojovaly koulařky. Nejprve si v pátek hned v první sérii vylepšila osobní rekord bez centimetru o jeden metr mladší žákyně Silvie Beňová a výkonem 10,75 m figurovala celou soutěž na druhé pozici. V poslední sérii se však zlepšila zlínská vrhačka a odsunula Beňovou na třetí místo. Ta se kromě medaile radovala také z vylepšeného přerovského rekordu Sáry Kolomazníkové. V sobotu vybojovala v tomtéž sektoru bronz Barbora Zatloukalová mezi ženami (12,40 m).

Přerovské tabulky přepisoval také David Drštička, který v běhu na 400 metrů posunul své dva týdny staré maximum na 51,33 s, a to jak mezi juniory, tak mezi muži. V soutěži tento výkon stačil na páté místo. Rovněž pátý byl v běhu na 60 metrů mužů Rostislav Mališka (7,24 s).

Dvě šestá místa obsadila juniorka Nikola Dvorská, a to jak v běhu na 60 m př. (9,85 s), tak v trojskoku (10,76 m). Shodně šestí byli i sourozenci Bubíkovi ve vrhu koulí - Kateřina mezi juniorkami (9,34 m) a Adam mezi dorostenci (13,36 m). Další šesté místo vybojovaly mladší žákyně Tereza Novotná v běhu na 1500 metrů (5:52,65 min) a Elena Laitochová v běhu na 300 metrů (47,57 s).

Mladší žákyně Tereza Novotná (číslo 10) při své premiéře v běhu na 1500 metrů doběhla na pěkném šestém místě. (Zdroj: AK Šternberk)

Laitochová navíc přidala ještě sedmé místo na šedesátce (8,56 s) a sedmý byl i Filip Sehnal v běhu na 3000 metrů starších žáků (11:04,87 min). Na poloviční trati obsadil deváté místo junior Jakub Sehnálek (4:47,15 min). Další deváté místo běžců doplnil mladší žák Vojtěch Karlík na osmistovce (2:37,32 min).

Devítka byla ale smolná pro naše překážkáře. Starší žákyni Gabrielu Patalovou dělily od postupu do finále jen tisíciny sekundy, když doběhla ve shodném čase jako poslední postupující (9,62 s). Šest setin od bran finále zůstal i dorostenec David Skřeček (8,88 s). Nejlepší desítku dorosteneckých čtvrtkařů uzavřel výkonem 54,66 s Radim Plško.