Vandrovec druhý na Mítinku Zlín 2018

V sobotu 18. srpna se konal tradiční Mítink Zlín, který uspořádal místní atletický klub. Sportovní klub Přerov měl na této akci své čtyři zástupce. Nejlépe si vedl Václav Vandrovec, který doběhl v závodě dorostenců na 1000 metrů na krásném druhém místě. Nestačil pouze na šternberského Jakuba Grégra.

Jeho výkon by stačil na stupně vítězů také mezi muži - běžel totiž třetí nejlepší čas napříč kategoriemi. Výkonem 2:39,24 min se navíc zařadil na třetí místo historických tabulek Přerova mezi dorostenci.

Mezi sprintery se představili David Drštička a Petr Měřínský. Ve sprintech se závodilo pouze ve sloučené kategorii mužů. Na stovce oba naši sprinteři vyhráli své rozběhy - Drštička běžel v protivětru čas 11,43 s a obsadil dělené sedmé místo, Měřínský byl za výkon 11,88 s třináctý. I na dvojnásobné trati se sprinteři prali s protivětrem. Drštička doběhl ve svém rozběhu druhý a celkově se umístil na deváté pozici (22,58 s), Měřínský bral patnácté místo (23,92 s).

Mezi oštěpaři se představil Václav Klvaňa, který se za výkon 48,71 m umístil na desáté pozici.