Na letních vícebojích byly k vidění výborné výkony

Letní oddílové víceboje mladšího žactva a přípravek uspořádal náš oddíl v úterý 25. června. Přestože panovalo parné počasí, cestu na stadion si našlo 88 mladých atletů a atletek. Odměnou jim byly nejen diplomy a sladkosti, ale především výborné výkony, které mnozí z nich předváděli.

Kategorii starších dívek ovládla stejně jako loni Ema Kroupová. Ta ve čtyřboji nasbírala 1245 bodů a zařadila se na druhé místo historických tabulek Přerova za Alici Drozdovou, která je vede výkonem 1350 bodů. Ema zvítězila v běhu na 60 metrů (9,1 s) a v dálce (410 cm), v míčku (26,02 m) a běhu na 800 metrů (3:14,4 min) byla druhá. Celkové druhé místo brala Klára Andrisová za výkon 1115 bodů a přes tisíc bodů se dostala také celkově třetí Karolína Židlíková (1092 b). I tyto dívky měnily přerovské tabulky - Andrisová se dostala na šesté místo, Židlíková na osmé. Andrisová navíc zvítězila v míčku (31,17 m) a Židlíková na osmistovce (3:11,5 min).

Ema Kroupová zvítězila v dálce výkonem 410 cm.

Napínavý souboj se odehrál v kategorii starších hochů. Ve skoku dalekém a v běhu na 60 metrů zvítězil Lukáš Rybníček (416 cm a 8,8 s), v hodu míčkem to byl Šimon Bajcar (32,92 m). Před závěrečnou osmistovkou měl Rybníček náskok před Bajcarem 97 bodů. Ten se však do běhu opřel hned od prvních metrů a znovu zaběhl pěkný čas 2:50,6 min. Rybníček na něj ztratil nejen 23 vteřin, ale i bodový náskok z prvních tří disciplín, a tak se musel spokojit se druhým místem. Bajcar se výkonem 876 bodů propracoval na šesté místo historických tabulek, Rybníček je za 811 bodů devátý. Celkové třetí místo bral Antonín Kříž (757 b).

V kategorii mladších dívek i hochů nepřipustili vítězové žádné drama a čtyřboj suverénně ovládli. Mezi hochy zvítězil Vojtěch Kříž výkonem 563 bodů, což je třetí nejlepší výkon v historii Přerova v kategorii do 9 let! Kříž nenašel přemožitele v běhu na 60 m (9,8 s), míčku (32,53 m) ani na osmistovce (3:04,0 min). V dálce předvedl 323 cm a přenechal v ní prvenství Jakubu Sikorovi (363 cm). Ten bral i celkové druhé místo za 383 b. Třetí byl Jonáš Závrbský (288 b).

Odstartováno. Hoši a děvčata z mladší přípravky ukrajují první metry z osmistovky.

Zlatá medaile v kategorii mladších dívek patřila Anetě Školové za výkon 725 bodů. I ona zahýbala tabulkami a nyní je na čtvrtém místě v kategorii do 9 let. Její převaha byla jednoznačná - zvítězila ve všech čtyřech disciplínách! 60 metrů zvládla za 10,3 s, v dálce skočila 336 cm, míčkem hodila 13,81 m a osmistovku uběhla za 3:11,7 min. Druhé místo brala Anna Hrazdirová, která se navíc výkonem 475 b posunula na deváté místo historických tabulek, a třetí Karolína Mazánová (368 b).

Závodily také děti z atletické školky (roč. 2012-2014). Mezi hochy dominoval Šimon Wasserbauer, který zvítězil ve třech disciplínách a jednou byl druhý. Ve skoku z místa se mu povedlo skočit 180 cm, překážkovou drahou proběhl za 20,98 s a 400 metrů zvládl za 1:26,8 min. Tenisákem dokázal hodit 16,06 m, ještě lepší ale byl celkově druhý Tomáš Vláčil. Ten hodil dokonce 18,31 m. Těsně třetí byl ve čtyřboji Tomáš Picek.

I dívky měly jednoznačnou vítězku, a to Zuzanu Špačkovou. Ta zvítězila ve skoku z místa (175 cm) a druhá byla v překážkové dráze (21,38 s) a hodu tenisákem (13,30 m). Třetí místo obsadila v běhu na 400 m (1:35,0 min). Díky dvěma dílčím vítězstvím se na druhé místo probojovala Kateřina Orálková - první byla v překážkové dráze (20,69 s) a na čtyřstovce (1:27,9 min). Stejný počet bodů, ale o jedno prvenství méně, měla Aneta Zavadilová, která obsadila celkové třetí místo. Ta zvítězila v hodu tenisákem výkonem 15,20 m.

Vyhlášení dívek z kategorie atletické školky.

Málo obsazené byly obě kategorie mladšího žactva. Mezi žákyněmi zvítězila Kateřina Hrazdirová (1508 bodů) před Nelou Peškovou (1152 bodů). Ani jedna z nich ale neinkasovala body z běhu na 60 m překážek - Hrazdirová závod nedokončila a Pešková dorazila na stadion pozdě a start zmeškala. Třetí místo brala Daniela Vojtěchovská (880 b), která zvítězila na překážkách (13,3 s) i v míčku (30,76 m). O první místo na 60 metrů se podělily Hrazdirová s Peškovou, když zaběhly shodný čas 9,0 s. Hrazdirová navíc brala první místo v dálce (416 cm) i na 800 metrů (2:45,2 min).

V kategorii mladších žáků zvítězil Samuel Punge (1317 b) před Lukášem Bednaříkem (1215 b). Punge paradoxně získal nejvíce bodů k dobru na překážkách, když je vyhrál časem 11,2 s. Zvítězil také v závěrečné osmistovce (2:41,5 min), ale v ní mu Bednařík dýchal na záda a zůstal za ním jen o 2,5 vteřiny. Zbývající disciplíny pětiboje ovládl právě Bednařík - míčkem hodil 37,18 m, do dálky skočil 456 cm a 60 m zaběhl za 8,7 s. Celkové třetí místo obsadil Matěj Pěček (972 b).

Všem dětem gratulujeme k předvedeným výkonům a obzvláště k osobním rekordům! Rodiče, pokud máte nějaké fotky (zejména ze závodů atletické školky a vyhlášení), budeme rádi, pokud nám je zašlete na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.- rádi bychom je přidali do fotogalerie. Předem děkujeme.

Za bohatou fotogalerii děkujeme paní Židlíkové!

Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze a výsledky všech kategorií vyjma atletické školky jsou k dispozici také zde.