Ohlédnutí za srpnovými závody

Během srpna se pomalu rozeběhla druhá část sezóny. Na mítinku ve Zlíně se dařilo Václavu Vandrovcovi, který doběhl druhý v závodě na 1000 metrů v šestém nejlepším přerovském čase všech dob (2:39,44 min). Deváté místo bral na téže akci Václav Klvaňa ml. v hodu oštěpem (45,23 m).

Vandrovec se představil také o čtyři dny později na KP jednotlivců v Olomouci. Tentokrát zvolil tři kilometry a jen těsně v sólo závodě zaostal za hranicí devíti minut (9:01,35 min). V závodě zvítězil s náskokem 38 vteřin. Netradiční šestistovku zkusil dorostenec Oliver Punge. Mezi staršími konkurenty sbíral především zkušenosti a doběhl osmnáctý (1:37,23 min).

Prosadili se sprinteři. Sedmý byl na šedesátce Radim Plško (7,67 s) stejně jako Jonáš Váverka na trati 150 metrů (17,62 s). Osmé místo bral na šedesátce Filip Adámek (7,70 s). V dalších disciplínách se hoši umístili na začátku druhé desítky - Plško byl desátý v běhu na 150 m (17,98 s), Váverka jedenáctý na 300 m (38,37 s) a Adámek dvanáctý na 150 m (18,13 s).

V dálce brala první místo mezi ženami Gabriela Patalová (525 cm) a Jonáš Váverka byl mezi muži druhý (623 cm). Pěkné výkony přidaly také starší žákyně Tereza Válková (471 cm / 5. místo) a Nikola Vyhňáková (436 cm / 11. místo). Mezi vrhači se třikrát prosadil Václav Klvaňa ml. - druhý byl v kouli (9,50 m) i oštěpu (47,67 m) a třetí místo bral v disku (31,00 m).

O předposledním prázdninovém víkendu se prosadili i vytrvalostní běžci. Tomáš Kašpařík uspěl při Běhu na Svatý Hostýn, když v kategorii B doběhl čtvrtý. Celkově bral překvapivé osmnácté místo, když předběhl i několik favorizovaných běžců (26:42 min).  Mezi nejstaršími muži startoval Jiří Březina, který zvládl výběh pod jednu hodinu (58:35 min) a v kat. E obsadil dvanácté místo (celkově 165.).

Na Podlesácké desítce byl v popředí vidět Zdeněk Doležal, který cílem proběhl jako třetí, a to jak celkově, tak v nabité kategorii B (36:50 min). Na pětce se představila starší žákyně Tereza Novotná, která mezi ženami doběhla na pěkném druhém místě (29:33 min).