Oddílové přebory ve vícebojích přinesly napínavé souboje

Oddílové přebory mladšího žactva a přípravek se konaly v úterý 24. září. Po letních prázdninách sice naši nejmladší atleti ještě nejsou v takové formě, jako na jaře, všichni ale poctivě pracují na tom, aby si na říjnových krajských přeborech úterní výkony ještě vylepšili. Krajské přebory hostí ve středu 9. října Šumperk a pojedou na ně pouze vybraní atleti!

Soutěž mladších žáků vyhrál rozdílem třídy David Hastík. David nasbíral celkem 1849 bodů a bude patřit také k favoritům na KP. Jeho výkony byly 10,60 s na 60 metrů překážek, 44,45 m v hodu míčkem, 8,50 s v běhu na 60 metrů, 489 cm ve skoku do dálky a 2:42,02 min na osmistovce. Na té nestačil pouze na Lukáše Bednaříka (2:36,28 min), v ostatních disciplínách zvítězil. Hastík se tímto výkonem posunul na sedmé místo historických tabulek Přerova v pětiboji mladších žáků!

Druhé místo mezi mladšími žáky obsadil Lukáš Kopec (1292 b) a třetí Lukáš Bednařík (1251 b).

Vyrovnaná byla soutěž mladších žákyň - první tři závodnice se vměstnaly do 78 bodů! Nejvíce jich nakonec posbírala Nela Pešková (1498 b) před Kateřinou Hrazdirovou (1475 b) a Adélou Školovou (1420 b). Pešková zvítězila na překážkách (12,18 s) a v dálce (394 cm) a na hladké šedesátce byla druhá jen o dvě setiny za Hrazdirovou (9,32 s). Hrazdirová navíc přidala první místo na osmistovce (2:53,55 min). V míčku všechny převálcovala celkově čtvrtá Barbora Bürglová (34,88 m).

Hochům přípravkářům kraloval Lukáš Rybníček (797 b). Body k dobru získal především na šedesátce (9,19 s) a v dálce (398 cm), ve kterých s náskokem zvítězil. Druhé místo bral Šimon Bajcar (760 bodů) a třetí překvapivě Jonatan Kouba v osobním rekordu 659 b. Koubu dopředu posunulo především vítězství v míčku (33,36 m), kde získal potřebných 21 bodů navíc na to, aby porazil čtvrtého Antonína Kříže (638 b). Na osmistovce byl tentokrát nejrychlejší Bajcar (2:53,37 min).

Velmi vyrovnaný byl i čtyřboj dívek. Nečekané vítězství slavila Klára Andrisová, která si vylepšila osobák na 1163 bodů. Navíc zvítězila v dálce (392 cm) a míčku (32,75 m) a na šedesátce byla těsně druhá (9,63 s). Ve sprintu ji porazila pouze celkově druhá Ema Kroupová, když běžela o 6 setin rychleji (9,53 s). Ve čtyřboji nasbírala 1148 bodů. Třetí místo brala Karolína Židlíková za výkon 1103 bodů. Z vítězství se radovala v běhu na 800 metrů (3:09,88 min).

Zvláštní ocenění zaslouží také Vojtěch Kříž a Adéla Školová, kteří coby jedni z nejmladších účastníků závodů (oba jsou narozeni v roce 2010) pronikli do první desítky čtyřbojařů! Kříž byl celkově pátý (582 b), Školová šestá (743 b). Závodů přípravek se přitom zúčastnilo 31 hochů a 28 dívek.

Díky těmto výkonům se posunuli také vysoko v historických tabulkách do 9 let - Křížovi jen těsně unikl přerovský rekord, který drží David Hastík výkonem 587 bodů. Poslední příležitost jej překonat bude mít v Šumperku, od ledna už totiž zamíří do kategorie přípravek 10-11 let. Školová se posunula na čtvrté místo tabulek.

Nominaci na KP ve vícebojích zveřejníme co nejdříve. Zatím však nejsou známy propozice a tudíž nevíme, na kolik startujících z každého oddílu budou omezeny přihlášky.

Všem dětem gratulujeme k předvedeným výkonům a obzvláště pak k osobním rekordům! Prosíme rodiče, kteří mají jakékoliv fotky ze závodů (z průběhu i vyhlášení), aby nám je zaslali na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi je zveřejníme!