Přerovští běžci měli úspěšný Silvestr

Ani na přelomu roku si běžci nedopřáli sportovní pauzu. V poslední den roku 2019 se na Přerovsku konaly hned dva silvestrovské závody - nejprve v Přerově a o necelé tři hodiny později ještě v Oseku nad Bečvou. Na startu obou z nich se objevil Zdeněk Doležal a navíc se i dvakrát probojoval na stupně vítězů.

V Přerově doběhl v kategorii mužů nad 35 let na třetím místě, když 7500 metrů zvládl za 27:10 min. Ve stejné kategorii doběhl čtvrtý Radim Klimecký (28:09 min), čtrnáctý Petr Punge (32:59 min) a jednadvacátý Jiří Skřeček (34:36 min). V kategorii žen brala bronz Barbora Punge-Puchalská (38:21 min).

V Oseku nad Bečvou se startovalo tradičně u splavu a 9500 metrů dlouhá trať vedla mezi mosty v Lipníku a Oseku. Absolutní vítězství a také zlato mezi juniory vybojoval Václav Vandrovec, který si počínal zcela suverénně (31:55 min). Druhý v cíli Petr Vymazal na něj ztratil bezmála 4 minuty. Celkově třetí a druhý v kategorii M1 byl Zdeněk Doležal (36:11 min) a na páté místo se prosadil Tomáš Kašpařík (37:20 min). Na startu nechyběl ani René Vandrovec (43:08 min / 23. místo v M1). V kategorii juniorů brala druhé místo Silvie Beňová (50:52 min).

Síly změřily také děti. Starší přípravka a žactvo (ročníky 2009 a starší) běželi 1 kilometr, mladší děti 500 metrů. Druhé místo mezi staršími hochy obsadil Radim Skopal (4:23 min), na kterého ztratila jen dvě vteřiny vítězka starších dívek Ema Kroupová. Druhá doběhla Eliška Méslová (5:21 min). Mezi mladšími hochy zvítězil Kryštof Mésl (2:51 min).

V sobotu 4. ledna odstartoval také další ročník Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, a to 41. ročníkem Zimního běhu přes Kosíř. První body do hodnocení seriálu zde zapsal Tomáš Kašpařík (na fotografii), když doběhl v kategorii B na desátém místě. Na desetikilometrové trati dosáhl naprosto stejného času jako před 4 lety (45:08 min).

Další závod na své konto přidal Kašpařík o týden později v Uhřicích, kde se běžel závod na 5640 metrů Uhřické kolečko. Trať sestávala ze čtyř okruhů, přičemž každý se běžel obcí, za humny i do kopce. Umístění na stupních vítězů z roku 2016 bohužel neobhájil a bral čtvrté místo (22:19 min). V celkovém pořadí doběhl dvanáctý.

Kompletní výsledky Uhřického kolečka jsou k dispozici zde, ostatní jsou ke stažení v příloze.