Mládež a dospělí závodili v Olomouci

Zahajovací závody mužů, žen, juniorů a dorostenců hostila v sobotu 18. ledna Olomouc. Možnost startu využili především naši junioři. Nejvíce se dařilo Davidu Skřečkovi, který zaběhl druhý nejlepší čas na 60 metrů překážek (9,13 s) a na hladké šedesátce byl čtvrtý (7,48 s). Vyzkoušel si také 6 kg těžkou kouli, kterou vrhl do vzdálenosti 10,46 m.

Na pomyslné stupně vítězů dosáhl mezi koulaři Václav Raška, který byl třetí za výkon 12,64 m. Zároveň testoval i svou rychlost v běhu na 60 metrů (8,25 s).

Slušný víceboj si naordinoval Jonáš Váverka. Startoval v rozbězích na 60 i 60 metrů překážek a v obou disciplínách postoupil i do finále. Na překážkách se jej vzdal (výkon 9,79 s z rozběhu), na hladké šedesátce si v něm o setinku pohoršil a za výkon 7,47 s obsadil páté místo. Dvakrát skákal i do písku. Nejprve v dálce, kde byl pátý za 557 cm, a poté v trojskoku, ve kterém se umístil na třetí pozici (12,42 m).

Startovali také dva z našich mladých trenérů TAP. Radim Plško bral dvanácté místo na šedesátce (7,75 m) a osmý byl v kouli (6,95 m). Ve stejných disciplínách startovala také Veronika Budařová. Ve společném finále juniorek a žen v běhu na 60 metrů byla třetí (8,62 s) a v kouli byla stejně jako Plško osmá (7,38 m).

V kategorii mužů se představili dva přerovští závodníci. Petr Měřínský startoval v běhu na 60 metrů. V rozběhu byl výrazně rychlejší než ve finále a obsadil celkové čtvrté místo (7,63 s vs. 7,76 s). Naopak dva totožné časy zaběhl Václav Klvaňa, a to 8,02 s, které mu zajistily sedmé místo. Závod na 60 metrů překážek bohužel nedokončil. Koulí vrhl do vzdálenosti 9,53 m a bral šesté místo.

Už tuto sobotu 25. ledna čekají všechny dorostenky, dorostence, juniory, juniorky, muže a ženy Krajské přebory v běhu na 60 m, technických disciplínách a chůzi v hale. Závody se konají opět v Olomouci. Věříme v hojnou účast přerovských atletů!


Kompletní výsledky zde

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2022 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.