Štafeta starších žákyň doběhla na KP třetí těsně za přerovským rekordem

OPRAVENO PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ DRUŽSTEV! Druhé kolo KP družstev staršího žactva hostil Šumperk v úterý 16. června. Zároveň se uskutečnily také krajské přebory jednotlivců ve vybraných disciplínách - v těch zbývajících se budou rozdávat medaile na třetím kole v Olomouci. Bronzové medaile vybojovaly naše dívky ve štafetě na 4x300 metrů. Na medailové pozice se dostalo i několik našich dalších atletů a atletek, ale ti už byli hodnoceni jen v rámci závodů družstev.

Hoši dokázali nasbírat 99 bodů a to jim vyneslo čtvrté místo. Děvčata ve druhém kole skončila se ziskem 64 bodů pátá. V průběžném pořadí po druhém kole patří hochům čtvrtá a dívkám šestá pozice. Pět nejlepších družstev Olomouckého a pět družstev Jihomoravského kraje přitom postupuje na semifinále MMaS družstev, které se bude konat 13. září v Olomouci. Pět nejlepších z nich pak postoupí do finále MMaS (27. září, Břeclav), kde se utkají spolu s 5 nejlepšími celky ze semifinálové skupiny Moravskoslezského a Zlínského kraje.

7. SK Hranice   0   16

Bronzovou radost měla čtveřice Sofie Štajnarová, Nela Pešková, Tereza Novotná a Alice Drozdová ve štafetě na 4x300 metrů (3:13,57 min). Navíc jim chybělo jen 63 setin k překonání přerovského maxima. O medaile se běželo také 1500 metrů žákyň - v této disciplíně statečně bojovala Kateřina Hrazdirová a její výkon stačil na sedmé místo (5:58,86 min). Cenné kovy z ostatních disciplín budou mít šanci získat děvčata i chlapci příští týden.

Po závodní pauze startovala Alice Drozdová, a byť ještě není ve své nejlepší formě, dokázala s přehledem zvítězit v běhu na 100 m překážek (15,27 s). V dálce zapsala rovných pět metrů a brala třetí místo. Šestým místem bodovala Elena Laitochová (465 cm) a přidala body také za deváté místo na 150 m (21,54 s).

Dvě medailistky ze štafety si zaběhly také individuální třístovku. Tereza Novotná měla šestý nejlepší čas (48,45 s) a Sofie Štajnarová osmý (48,71 s). Obě přidaly ještě další dvě osmá místa - Novotná v oštěpu (21,23 m) a Štajnarová v dálce (432 cm).

Třikrát bodovala naše děvčata na dvoustovce s překážkami. Barbora Bürglová doběhla sedmá (37,54 s), Kateřina Hrazdirová osmá (38,39 s) a Barbora Železná devátá (40,03 s). Železná navíc bodovala i devátým místem mezi koulařkami (7,20 m). Patnáct centimetrů za ní zaostala Daniela Vojtěchovská a brala desáté místo.

Družstvo starších žáků si z Šumperka odvezlo skvělou bilanci - ve všech svých startech hoši dosáhli na body a jejich nejhorší umístění byla sedmá pozice!

Mezi sprintery se tentokrát představil Vojtěch Karlík a nevedl si vůbec špatně. Na dvoustovce s překážkami zvítězil v čase těsně nad půl minuty (30,45 s) a na hladké stopadesátce bral šesté místo (19,94 s). Uplatnění našel také v disku, ve kterém bodoval čtvrtým místem (21,31 m).

V ostatních vrhačských disciplínách se prosadil Matouš Ludva. V oštěpu (30,87 m) i kladivu (24,33 m) obsadil třetí místo a v kouli byl čtvrtý (9,37 m). V té se doslova o každý centimetr rval s oddílovým kolegou Samuelem Punge, který zaznamenal rovněž nejvíce 9,37 m. Nakonec tak rozhodovaly druhé nejlepší pokusy a ty odsunuly Pungeho na pátou pozici (9,33 m vs. 9,12 m). Pátý doběhl také na třístovce (43,60 s).

Až na 540 cm dolétl v dálce David Hastík a bral druhé místo. Další body přidal za páté místo na 150 m (19,82 s) a za šesté na 100 m př. (16,69 s). Mezi půlkaři si výtečně počínal Lukáš Bednařík a znovu si vylepšil osobní rekord (2:17,49 min / 4. místo). Neztratil se ani mezi sprintery na stopadesátce, kde doběhl sedmý (20,32 s).

Pátý nejlepší byl na dvoustovce překážek Matěj Pěček (33,31 s). V dálce se znovu přiblížil vysněné hranici pěti metrů a na dalších závodech ji už určitě překoná (497 cm / 7. místo).

Závěrečné třetí kolo se koná v pondělí 29. června v Olomouci.