Mládež a dospělí získali 11 medailí na MMaS

Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů a dorostu hostila Olomouc v neděli 2. srpna. Přerovští atleti předcházejících několik dní strávili na soustředění v Kolíně, a tak do hanácké metropole přijeli dobře připravení. Celkem vybojovali 11 medailí a k tomu přerovské rekordy ve 3 disciplínách!

Dvě zlaté medaile mezi muži vybojoval David Drštička. Letos má výbornou formu - už podruhé dokázal vylepšit svůj vlastní přerovský rekord na hladké čtvrtce, a to v kategorii mužů i mužů do 22 let. Své osobní maximum stlačil už na čas 49,23 s. Nejrychlejší ze všech byl také na poloviční trati, kterou ovládl časem 22,49 s.

Pro zlato si doběhl také junior Václav Vandrovec na patnáctistovce (4:12,85 min). Sekundoval mu Martin Kadala, který v osobním rekordu finišoval jako pátý (4:41,96 min).

Druhá v běhu na 100 m překážek byla dorostenka Gabriela Patalová (14,95 s). Zaběhla si také finále hladké stovky, ve kterém obsadila čtvrté místo (12,83 s). Ke stříbrné medaili a přerovskému rekordu dopomohla také štafetě dorostenek na 4x100 metrů. Kvarteto Nikola Vyhňáková, Tereza Válková, Gabriela Patalová a Hana Dohnalová vylepšilo přerovské maximum o půl vteřiny na 50,40 s v kategoriích od dorostenek až po ženy.

Štafetový kolík v oddílových barvách přinesl našim děvčatům štěstí.

Stříbrná byla také štafeta mužů (45,04 s). Tentokrát běželi Matěj Dluhoš, Radim Plško, Jonáš Váverka a David Drštička.

Přerováci vybojovali také pět bronzových medailí. Na krk si je pověsili junioři Jonáš Váverka za běh na 200 metrů (23,35 s) i David Skřeček za skok daleký (651 cm). Po dvouleté odmlce se na trati 110 metrů překážek představil dorostenec Jonáš Kolomazník a hned z toho byl moravský bronz (16,00 s). Mezi dorostenkami jej na trati 100 m př. napodobila Tereza Válková (15,03 s). Rovněž třetí byla další z dorostenek Hana Dohnalová v trojskoku (10,65 m).

Na čtvrtém místě se ve skoku o tyči umístila Tereza Válková, která znovu vylepšila svůj vlastní přerovský rekord v kategoriích od dorostenek až po ženy. Zlepšila se o 7 cm na 292 cm a třikrát se pokoušela zdolat také 302 cm, avšak zatím neúspěšně. Ve druhém z vertikálních skoků byla rovněž čtvrtá dorostenka Hana Dohnalová, když překonala laťku ve výšce 150 cm.

Šesté místo brala v dálce dorostenek věkem stále ještě starší žákyně Alice Drozdová (511 cm). Nikola Vyhňáková byla třináctá (452 cm).

Na čtvrtce překážek mužů se šestý umístil Aleš Říhošek (62,21 s), stejně jako Václav Klvaňa v oštěpu (49,22 m). Ten navíc přidal i sedmé místo v kladivu (33,89 m). Dva osobní rekordy padly ve výšce - 178 cm překonal dorostenec Jonáš Kolomazník a bral osmé místo. Matěj Dluhoš byla za výkon 165 cm šestý mezi muži. Těsně za branami finále zůstal na stovce - časem 11,81 s uzavřel první desítku.

Mezi desítku nejlepších se probojovali také junioři Jonáš Váverka v trojskoku (12,50 m / 6. místo) a David Skřeček v běhu na 400 metrů (53,27 s / 7. místo). Osobní rekord si na půlce vylepšil dorostenec Oliver Punge a bral osmé místo (2:10,41 min). Dvanáctý doběhl Jan Kadala (2:47,86 min). Ve finále B na 100 metrů juniorů doběhl šestý Radim Plško a celkově za výkon 12,44 s obsadil třinácté místo.