Čokoládová tretra pokračovala v Olomouci

Další kvalifikační kolo Čokoládové tretry se konalo v pondělí 24. srpna v Olomouci. I přes blízkost tohoto klání se jej zúčastnily pouze 3 atletky SK Přerov. Skvěle si vedla osmiletá Jolana Němcová, která na trati 200 metrů obsadila osmé místo a výkonem 37,95 s se zařadila na páté místo historických tabulek Přerova dívek do 9 let.

Mimo soutěž si zaběhla také třístovku, kterou zvládla v na svůj věk solidním čase 64,44 s. Tímto časem je v tabulkách dokonce druhá.

Jedenáctileté atletky Natali Klouparová a Sára Nováková se rovněž představily na trati 300 m. O něco rychlejší byla Klouparová, která doběhla osmá v čase 58,01 s. Nováková brala deváté místo (58,39 s). Děvčata startovala také v hodu raketkou, kde se jim dařilo o poznání lépe. Klouparová obsadila páté místo výkonem 21,70 m. Nováková na ni zaostala přesně o metr a brala místo šesté.