Drštička si vzal na ligových závodech zpět svůj rekord na 400 metrů

Přesně 5 dní držel přerovský rekord v běhu na 400 metrů Jonáš Váverka. Na prvním kole II. ligy mužů a žen si jej ale vzal zpátky David Drštička, když jej vylepšil o dalších 13 setin na 48,40 s! Jen pět setin dělilo Drštičku od dalšího přerovského maxima, tentokrát na poloviční trati. Dvoustovku zaběhl za 22,13 s a v obou disciplínách zvítězil. Rekord padl také v kategorii žen. Juniorka Gabriela Patalová o setinu vylepšila své vlastní přerovské maximum na 200 m, když se zlepšila na 25,45 s. Také ona v této disciplíně brala první místo.

Další dvě třetí místa přidala Patalová v běhu na 100 m překážek (15,13 s) a v dálce (538 cm). Na překážkách byla tentokrát rychlejší Tereza Válková, která doběhla druhá 14,84 s. Rovněž druhá byla Hana Dohnalová na hladké stovce (12,89 s).

Gabriela Patalová (vlevo) a Tereza Válková (vpravo) posbíraly na překážkách dohromady 17 bodů.

Na body dosáhla ještě Válková ve skoku o tyči (240 cm / 8. místo) a Veronika Klapilová v běhu na 400 m př. (83,80 s / 9. místo). Jen dvě vteřiny od bodů zůstala Kateřina Hrazdirová na osmistovce (2:34,90 min / 11. místo). Startovala také Lucie Skařupová na trati 100 metrů (14,06 s).

Šestičlenné družstvo žen posbíralo celkem 50 bodů a umístilo se na deváté pozici.

Mezi muži se dařilo hostujícímu Štefanu Bellusovi, který bral druhé místo na trati 200 m (22,29 s). Osobní rekordy si vylepšoval Jonáš Váverka. Na stovce doběhl pátý (11,34 s) a na dvoustovce čtvrtý (22,39 s).

Náročný program měl Robin Slouka. Na hladké čtvrtce doběhl šestý (52,27 s) a na stejné trati s překážkami byl sedmý (61,20 s). Potřetí běžel jedno kolo v rámci štafety, která se našim mužům vydařila. Kvarteto Adam Kopec, Robin Slouka, Martin Kadala a David Drštička si doběhlo pro druhé místo, když nestačilo jen na AK Šternberk (3:33,98 min).

Osmým místem bodovala také štafeta B složená z juniorů a dorostenců. Mikuláš Trojek, Vojtěch Karlík, Oliver Punge a Jáchym Kouba zaběhli čas 3:48,90 min.

Přerovská áčková štafeta mužů ve složení (zleva) Adam Kopec, David Drštička, Robin Slouka a Martin Kadala.

Šesté místo mezi oštěpaři vybojoval Václav Klvaňa jr. (48,41 m) a navíc přidal i dva body za deváté místo v hodu kladivem (30,78 m). O jednu pozici výše se umístil Pavel Kolomazník (33,90 m). V disku pak bodoval devátým místem (31,84 m), stejně jako Adam Kopec v dálce (597 cm).

Pěkných výkonů dosáhli středotraťaři, bohužel to ale nestačilo na body. Martin Kadala doběhl v novém osobním rekordu třináctý na 800 m (2:09,47 min) a Vojtěch Karlík byl na stejné trati šestnáctý (2:15,37 min). Osobní rmaximum na 1500 metrů si vylepšil Oliver Punge a za výkon 4:23,18 min bral dvanácté místo. Sedmnáctý doběhl Jáchym Kouba (4:31,65 min).

Muži dokázali nasbírat 79 bodů a obsadili v tomto kole páté místo. Druhé kolo se koná v neděli 4. července v Třinci.

Videogalerie zde

Současně proběhly také Vložené závody, na kterých startovalo několik málo našich atletů Kompletní výsledky zde.

Foto - zdroj: Sára Kolomazníková