Přípravka ukončila jarní sezónu v Olomouci

Závěrečné třetí kolo KP družstev přípravek se konalo v Olomouci. Dívky držely průběžné třetí místo, to však neobhájily a nakonec berou celkovou čtvrtou pozici. Tím vyrovnaly své maximum z let 2006, 2007 a 2016 a prodloužily čekání na první pohár o další jeden rok. Hochům skvěle vyšlo úvodní kolo v Šumperku, kde byli druzí, postupně se však průběžným pořadím propadali až na závěrečné páté místo.

V letošním roce byla soutěž specifická, tak málo jsme nikdy natrénováno neměli a to se projevovalo zejména v technických disciplínách a štafetách. Všechny děti se však snažily na maximum a i přesto všechno si vylepšily celou řadu osobních rekordů.

Také na posledním kole jsme vybojovali dvě medaile. Druhý se v překážkovém běhu umístil Vojtěch Kříž (12,13 s) a zkompletoval svou letošní sadu medailí. Na druhém kole v Prostějově zvítězil v běhu přes frekvenční žebříček a třetí byl v běhu na 800 m. Tentokrát mu na osmistovce medaile těsně unikla, když doběhl čtvrtý (2:56,59 min). Tři body za osmé místo přidal ještě za osobní rekord v dálce (384 cm).

O druhou přerovskou medaili se zasloužila Anna Hrazdirová v běhu na 600 metrů, když doběhla třetí. Znovu si vylepšila osobní rekord a k vytouženému přerovskému maximu se přiblížila už na 2 vteřiny (2:03,64 min).

Svůj letošní nejlepší čas zaběhla štafeta hochů na 4x60 metrů ve složení Jakub Knap, Lukáš Kocián, Jakub Sikora a Matyas Šajban a brala čtvrté místo (37,90 s). Bodovalo také béčko devátým místem (40,04 s) - tentokrát běželi Jonáš Závrbský, Tobias Poučenský, David Koňařík a Radovan Kratochvíl.

Děvčata zvládla svou štafetu bez pádu a doběhla osmá - běžely Anna Hrazdirová, Terezie Ševčáková, Denisa Kubíčková a Aneta Školová (38,72 s). Štafety mladších dívek na body nedosáhly, nasbíraly však další cenné zkušenosti do dalších závodů.

V individuálních disciplínách dosáhly na body Aneta Školová na 60 m (9,60 s / 7. místo), Karolína Mazánová v dálce (372 cm / 10. místo) a Terezie Ševčáková v míčku (23,07 m / 10. místo). Všechny si navíc vylepšily osobní rekord.

V doplňkových disciplínách jsme tentokrát zůstali bez bodů. V disku nejdále hodily Izabela Mikóczi (10,69 m / 13. místo) a Adéla Vlachová (10,45 m / 14. místo). Přes překážky běžela nejrychleji Vlachová (13,09 s / 17. místo), nadějný výkon ale předvedla i osmiletá Thea Bajcarová (13,40 s).

V kategorii hochů se dařilo Matyasovi Šajbanovi, ve skoku dalekém obsadil čtvrté místo za 404 cm a od bronzové medaile jej dělily jen 2 cm. Devátým místem navíc bodoval na šedesátce (9,67 s). Dobře běžel také Jakub Knap, byl však těsně třináctý (9,80 s).

Další body přidal v dálce Jakub Sikora za osobák 389 cm (7. místo). Pěkný výkon předvedl také Jonáš Závrbský (361 cm). Poslední dva body pro družstvo získal Lukáš Kocián v disku (13,80 m).

Po třech kolech už známe také nejúspěšnější bodovače našich družstev. Mezi hochy se jím stal Vojtěch Kříž s 46,5 body před Matyasem Šajbanem (37,75 b) a Jakubem Sikorou (25,75 b). Z dívek se nejlépe vedlo Anně Hrazdirové (25,75 b), ale na paty jí šlapala Aneta Školová (24,25 b). Třetí místo bere Kateřina Běhalová, a to i bez účasti v posledním kole (14 b). Tabulku všech bodujících najdete zde.