Mladší žactvo má v září skvělou formu, uspělo na MMaS i na KP!

Vydařené závody má za sebou mladší žactvo. Nejprve se skvělými výkony prezentovalo na KP jednotlivců v Prostějově, kde kromě celé řady osobních rekordů vybojovalo 8 medailí. Obrovský úspěch následoval o pár dní později v Olomouci, kdy z MMaS jednotlivců přivezlo dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili!

Krajské přebory byly na programu ve středu 15. září. Pro stříbrnou medaili si v novém přerovském rekordu doběhla štafeta hochů na 4x60 metrů. Kvarteto Jan Knap, Jonatan Kouba, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček vylepšilo rekord už na 32,38 s! Výzvou pro ně ale stále zůstává absolutní přerovské maximum měřené ručními stopkami - v roce 1978 běželi mladší žáci čas 32,2 s. Mnoho pokusů už ale hoši mít nebudou, všichni od ledna přechází do kategorie starších žáků.

Cinkaly ale zejména individuální medaile. Na třístovce zvítězil Lukáš Rybníček ve třetím nejlepším čase přerovské historie (42,31 s) a k tomu přidal stříbro na 60 m. I na této trati si zlepšil osobní rekord a posunul se v přerovských tabulkách už na čtvrté místo (8,27 s). K tomu přidal ještě šesté místo v oštěpu (23,71 m).

Zlato v osobním rekordu vybojoval také Antonín Kříž na trati 60 m př. Výkonem 10,56 s se posunul na jedenácté místo přerovské historie. Na stupních vítězů mu dělal společnost stříbrný Jan Knap. Také on si vylepšil osobák a s výkonem 10,69 s je nyní v tabulkách Přerova třináctý.

Na páté místo se mezi překážkáři prosadil Filip Gall (11,21 s / OR), šestý byl Michal Vančura (11,95 s) a osmý Šimon Bajcar (12,95 s). Mezi sprintery se dařilo Jakubu Jakoubkovi - na 150 metrů doběhl šestý (21,52 s) a na 60 m sedmý (8,77 s). V obou disciplínách si vylepšil osobní rekord. Sedmé místo na 150 m bral Jan Knap (21,53 s / OR).

Ve vrhačských disciplínách se skvěle dokázal prosadit Jonatan Kouba. Osobák si zlepšil ve vrhu koulí a to jej posunulo na bronzovou pozici (9,50 m). Přerovský rekord atakoval v hodu oštěpem, nakonec mu ale unikl jak on, tak medaile - bral čtvrté místo za výkon 29,32 m. Šestým místem doplnil své úspěchy v hodu míčkem (47,42 m).

Čtvrté místo mezi koulaři bral Vít Navrátil (8,38 m) a šestý byl Vítek Přikryl (7,44 m / OR). V oštěpu si své pozice prohodili - dál hodil Přikryl a v osobním rekordu 23,23 m obsadil sedmé místo, Navrátil byl za další osobní rekord 20,42 m devátý. Další deváté místo přidal ve vrhu koulí Adam Kolář (6,50 m / OR).

Dvakrát byli přerovští hoši šestí, a to zásluhou Šimona Bajcara v běhu na 300 m (52,74 s / OR) a Petra Vaculíka na netradiční trati 1000 m (4:03,83 min / OR). Desáté místo ve skoku dalekém přidal ještě Filip Gall (415 cm).

Mladší žactvo, které se probojovalo na MMaS jednotlivců v Olomouci. Horní řada zleva: Vít Navrátil, Antonín Kříž, Lukáš Rybníček, Jan Knap, Jakub Jakoubek a Jonatan Kouba, na fotce chybí Filip Gall. Dolní řada zleva: Viktorie Zapletalová, Jana Havránková, Klára Andrisová, Ema Kroupová, Julie Vinklárková, Kateřina Karlíková a Anna Odstrčilová, chybí Julia Kuklová.

Z děvčat se nejvíce dařilo Emě Kroupové, která vybojovala dvě stříbrné medaile - zadařilo se jí jak v dálce (443 cm), tak v kouli (10,22 m). Čtvrté místo přidala ještě v běhu na 60 m př. (11,27 s).

Dvakrát se do první desítky prosadila Nela Drozdová. Osobní rekord si vylepšila na třístovce (52,97 s) a brala osmé místo, o jednu pozici si pohoršila na trati 60 m př. (12,65 s). Sedmá doběhla na 300 m Julie Vinklárková (51,72 s /OR) a desátá Klára Andrisová (56,21 s).

Další pěkná umístění vybojovala děvčata ve vrhačských disciplínách. Nejvýše se umístila Andrisová v míčku (36,64 m). Dvakrát devátá byla Anna Odstrčilová a v obou disciplínách si navíc vylepšila osobák.  Oštěpem hodila 21,08 m a koulí vrhla 7,94 m. Desátá mezi koulařkami byla Viktorie Zapletalová (7,77 m).

Na osmé pozici doběhla áčková štafeta ve složení Kateřina Karlíková, Viktorie Zapletalová, Jana Havránková a Klára Andrisová (36,19 s).

Startovali také Natali Klouparová, Julia Kuklová, Eliška Méslová, Jakub Navrátil, Sára Nováková a Marie Škrášková, bohužel se v žádné disciplíně neprosadili do první desítky.

O tři dny později startoval výběr mladšího žactva na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v Olomouci. Po středeční osobákové smršti navázali dalšími skvělými výkony.

Velikou radost měla štafeta na 4x60 metrů, která si doběhla pro zlatou medaili a titul Mistrů Moravy a Slezska pro rok 2021. Za svým prostějovským časem zaostali o 12 setin, přesto s přehledem zvítězili (32,50 s).

Zlatá štafetová radost na Mistrovství Moravy a Slezska! Zleva v horní řadě Lukáš Rybníček a Antonín Kříž, v dolní řadě Jonatan Kouba a Jan Knap.

O druhé senzační zlato se postaral Lukáš Rybníček v běhu na 300 metrů. Znovu si vylepšil osobák a upevnil své postavení na třetím místě historických přerovských tabulek (41,59 s). Na třetím místě dokončil závod na 60 m překážek Antonín Kříž, od stříbra jej ale dělily jen tisíciny sekundy - druhý Dominik Kupka z Atletiky Holešov dosáhl shodného času 10,18 s. Kříž si výrazně posunul osobní rekord a posunul se už na deváté místo přerovských tabulek.

Osobáky si zlepšili také Jan Knap (10,50 s / 6. místo) a Filip Gall (11,02 s / 7. místo). Do finále hladké šedesátky postoupili Lukáš Rybníček i Antonín Kříž. Rybníček si oproti rozběhu mírně polepšil a časem 8,21 s obsadil páté místo (OR). Kříž si vylepšil osobák už v rozběhu na 8,65 s, ve finále pak běžel o 9 setin pomaleji a umístil se na celkové 16. příčce.

Finálovou osmičku uzavřel ve vrhu koulí Jonatan Kouba, kterému se dařilo bohužel méně jak v Prostějově (8,06 m). Deváté místo bral v oštěpu (28,64 m). Na desáté místo se mezi koulaři prosadil Vít Navrátil (8,28 m) a patnáctý byl mezi oštěpaři (20,91 m / OR).

Mezi sprintery se neztratil Jakub Jakoubek. Dvanáctý doběhl na 150 metrů, když těsně zaostal za svým osobákem (21,61 s) a sedmnáctý byl na 60 m (8,72 s / OR). Jen tři setiny zůstal za osobním rekordem Jan Knap (8,95 s / 21. místo). V dálce startoval ještě Filip Gall, ale tentokrát se mu tolik nedařilo a za výkon 370 cm bral 17. místo.

Děvčata se zdaleka tolik neprosadila. Nejlépe si vedla Ema Kroupová - ve skoku do dálky zůstala za svým osobním rekordem jen o 1 cm a brala za výkon 458 cm šesté místo. Ve vrhu koulí byla jedenáctá (9,43 m). Do druhé desítky se prosadila už jen Anna Odstrčilová v hodu oštěpem (21,63 m / OR) a vrhu koulí (8,06 m / OR).

Startovaly také Klára Andrisová, Jana Havránková, Kateřina Karlíková, Julia Kuklová, Julie Vinklárková a Viktorie Zapletalová.