Mladší žactvo se prosadilo v Brně i v Olomouci

Díky svým jarním výkonům se obě družstva mladšího žactva probojovala na zářijové semifinále MMaS družstev. O postup na MMaS se zde utkalo 9 celků z Jihomoravského a Olomouckého kraje. Zlínský a Moravskoslezský kraj měl své semifinále samostatně.

Přerovští mladší žáci dohromady nasbírali 48 bodů a obsadili celkové šesté místo. Dívky byly s 27 body osmé.

Tahounem chlapeckého družstva byl Lukáš Rybníček, který vybojoval individuální vítězství na 300 m (41,57 s) a k dalšímu prvnímu místu pomohl také štafetě na 4x60 m. Ta běžela v klasickém složení, jen za chybějícího Koubu zaskočil Filip Gall. Kvarteto Jan Knap, Filip Gall, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček zvítězilo s více než sekundovým náskokem na Lokomotivu Břeclav (32,69 s).

Další porci bodů přidal Antonín Kříž v běhu na 60 m překážek, když obsadil druhé místo (10,10 s). Bodovali také čtvrtý Filip Gall (10,49 s) a sedmý Jan Knap (10,68 s). Na páté místo dosáhl ještě Lukáš Rybníček v běhu na 150 m (19,66 s).

Několikrát body Přerovákům těsně unikly - jedenáctí byli Jakub Jakoubek na 150 m (21,47 s), Antonín Kříž na 60 m (8,70 s) a třináctí Jindřich Kundera na 800 m (2:59,20 min) a Falip Gall v dálce (427 cm).

Ve všech svých disciplínách dokázala bodovat Ema Kroupová. Nejvíce bodů brala ve vrhu koulí, kde byla druhá (10,59 m). Šesté místo brala v dálce (451 cm) a desáté v běhu na 60 m př. (11,02 s).

Pátým místem bodovala v hodu oštěpem Anna Odstrčilová (25,80 m). Posledních pár bodů přidaly Marie Škrášková na 1500 m (6:03,23 min / 8. místo), Ema Hlavová na 800 m (2:52,70 min / 9. místo) a Klára Andrisová v míčku (35,48 m / 10. místo).

Těsně body unikly Nele Drozdové na 60 m př., když doběhla jedenáctá (11,32 s). Stejného umístění dosáhla také Anna Odstrčilová v míčku (34,94 m).

Mladší žactvo SK Přerov, horní řada zleva: Anna Odstrčilová, Ema Hlavová, Sára Nováková, Julia Kuklová, Natali Klouparová, Nela Drozová, Eliška Méslová, Jan Knap, Jindřich Kundera, Antonín Kříž, Lukáš Rybníček, Adam Kolář, Jakub Jakoubek a Šimon Bajcar. Dolní řada zleva: Klára Andrisová, Jana Havránková, Viktorie Zapletalová, Ema Kroupová, Kateřina Karlíková, Marie Škrášková, Filip Gall, Radim Skopal a Jakub Navrátil.

Čtyři naši atleti v krajské reprezentaci

V úterý 28. září se v Olomouci konalo tradiční Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva. V jedné z největších soutěží pro mladší žactvo se mezi sebou utkaly krajské výběry Moravskoslezského, Olomouckého, Jihomoravského, Zlínského kraje a Vysočiny. Do krajského výběru se dostali také čtyři přerovští atleti - Ema Kroupová, Jan Knap, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček.

Všichni atakovali své osobní rekordy. Skvělé čtvrté místo obsadil v běhu na 150 m Lukáš Rybníček (19,74 s). Na šedesátce bohužel těsně nepostoupil do finále a bral deváté místo (8,23 s). Ke třetímu místu pomohl také štafetě na 4x60 m (30,60 s).

Sedmé místo nad překážkami vybojoval Antonín Kříž (10,20 s) a jedenáctý doběhl Jan Knap (10,56 s). Stejného umístění dosáhla mezi žákyněmi také Ema Kroupová (10,71 s). Zadařilo se jí v dálce, když si vylepšila osobní rekord na 466 cm a brala osmé místo.

Výběr Olomouckého kraje sváděl vyrovnaný souboj s ostatními týmy až do závěrečných štafet. Zejména z důvodu nešťastné diskvalifikace ve smíšené štafetě na 8×200 m, ve které startovali také přerovští Kroupová, Knap a Kříž, obsadil v konečném součtu nepopulární 4. příčku ve společné soutěži.