Přerovští běžci si připsali další pěkné výsledky

Minulou sobotu byl na programu další ročník Hradčanských vlnek. Dařilo se Michaele Brtníčkové, která byla nejrychlejší mezi ženami do 29 let. Krosovou trať dlouhou 10 400 metrů zvládla za 47:16 minuty! Ve stejné kategorii mužů doběhl třetí Oliver Punge (49:38 min).

Čtvrtý v kat. mužů 50-59 let byl Petr Punge (53:26 min). O sedm sekund byl rychlejší Jiří Skřeček a v kat. 40-49 let mu to stačilo na 19. místo. Mezi ženami nad 50 let doběhla šestá Hana Tovaryšová (1:11:46 min).

V závodech dětí se slušným náskokem zvítězila osmiletá Anna Špilerová a druhá byla ve stejné kategorii Aneta Zavadilová. V neděli Anička startovala ještě na Kašavském krosu. Tady byla délka tratě cca 350 m, ale byla dost záludná. Po startu se běželo do ostré zatáčky a po pár metrech bylo hodně prudké stoupání, pak krátká rovinka a klikatý seběh. Kluci i holky startovali dohromady a Anička doběhla celkově třetí a mezi děvčaty první.

Výsledky ani jednoho z dětských závodů bohužel stále nejsou dostupné.

V úterý 12. října se na start Podzimního neředínského krosu na 8 km postavil Tomáš Kašpařík. Běžcům přálo příznivé běžecké počasí. Přerovský běžec doběhl tentokrát čtvrtý v kat. B, když na bednu ztratil zhruba půl minuty (31:41 min).

Ve čtvrtek 14. října jsme na domácí dráze uspořádali Oddílovou hodinovku. Startovalo celkem 6 domácích závodníků, z toho dvě ženy. Nejlepšího výkonu dosáhl junior Oliver Punge s výkonem 15 269 metrů. Za ním se umístili Zdeněk Doležal (13 869 m), který dělal vodiče Jiřímu Skřečkovi (13 868 m), a Petr Punge (13 610 m).

Skvělého výkonu dosáhla opět juniorka Michaela Brtníčková, která se dlouho držela za zády vítězného Pungeho. Po hodině jí rozhodčí naměřili výkon 14 861 m. Startovala také Hana Tovaryšová, která uběhla 11 315 m.