Běh 17. listopadu - výsledky

Ve středu 17. listopadu jsme uspořádali již 41. ročník Běhu 17. listopadu. Po roční odmlce se jednalo o malou premiéru na nově zrekonstruovaném stadionu s novými trasami. Vítězem hlavního závodu na 11,9 km se stal Jan Janů z Hvězdy Pardubice (41:32 min) a mezi ženami Petra Vašinová (51:31 min). Z domácích borců si nejlépe vedl Marek Beňa, který doběhl na celkovém devátém místě (48:45 min).

Svými výkony překvapili i mladí domácí běžci - Jáchym Kouba byl v kat. A šestý (49:13 min), Martin Kadala sedmý (49:31 min). Jejich cíle přitom byly mnohem skromnější, a sice zaběhnout závod pod hodinu. Tento cíl splnili i další dva mladíci Jan Kadala (15. místo / 54:12 min) a Vojtěch Karlík (59:10 min).

Nejlepší tři muži hlavního závodu - první Jan Janů, druhý Martin Čmelík a třetí Radoslav Šíbl.

Dětských a žákovských závodů se zúčastnili především domácí atleti. Kvůli oplocení stadionu jsme zrušili původní 700 m dlouhý okruh přes "Julisku" a veškeré závody probíhaly pouze na dráze. Díky elektronickému měření je možné všechny výkony zavést do tabulek a mnoho dětí si tak zaběhlo naprosto regulérní osobní rekordy.

Nejlepší z našich děvčat byly Anna Špilerová (1. místo / 600 m - 2:15,31 min), Anna Hrazdirová (2. místo / 800 m - 2:47,23 min) a Ema Hlavová (3. místo / 1000 m - 3:46,41 min). Z hochů běželi nejrychleji Patrik Pospíšil (3. místo / 600 m - 2:16,58 min), Vojtěch Kříž (4. místo / 800 m - 2:53,10 min) a Antonín Kříž (1. místo / 1000 m - 3:41,26 min).

Děvčata ze starší přípravky na startu 800 m.

Děkujeme za účast a těšíme se na viděnou!

Kompletní výsledky najdete zde a nebo si je můžete stáhnout z přílohy tohoto článku.