Starší žáci i žákyně byli v Šumperku čtvrtí

Prvním kolem zahájilo soutěž družstev starší žactvo v Šumperku. Obě naše družstva obsadila čtvrté místo - dívky nasbíraly 75 bodů, hoši o 4,5 méně. Nejúspěšnější tentokrát byla Tereza Skřečková, která dokázala nasbírat 21 bodů! Druhé místo obsadila ve výšce (136 cm), čtvrtá byla v novém osobním rekordu na 100 m př. (17,24 s) a body brala i za šesté místo v dálce (459 cm).

Fantasticky znovu běžela Tereza Tichá. Na třístovce nenašla přemožitelku a zvítězila v čase 43,18 s, jen desetinu za svým osobním rekordem. Na poloviční distanci byla šestá (20,32 s / OR). Čtrnácti body přispěla družstvu Ema Kroupová. Nejvýše se umístila mezi koulařkami, když brala páté místo (8,62 m). Dvakrát sedmá byla ve skocích - v dálce (457 cm) i výšce (131 cm).

Tři osobní rekordy si ze Šumperka přivezla vrhačka Anna Odstrčilová. Šesté místo brala ve vrhu koulí (8,56 m) i hodu oštěpem (23,33 m) a na osmé pozici se umístila v hodu kladivem (14,10 m). Mezi oštěpařkami se prosadila i Klára Andrisová devátým místem (20,84 m / OR).

Výborné čtvrté místo v běhu na 200 m př. obsadila Adéla Školová (34,72 s). Desátým místem bodovala Julia Kuklová na obou překážkových tratích - 100 m př. běžela za 19,26 s a 200 m př. za 37,54 s.

Štafeta na 4x60 metrů ve složení Jana Havránková, Kateřina Karlíková, Julia Kuklová a Viktorie Zapletalová bohužel na body těsně nedosáhla - časem 35,28 s byla těsně jedenáctá.

Z družstva žáků si vedl nejlépe Jan Knap (16,625 b). K třímístnému desetinnému číslu se dostal díky štafetě, ve které spolu s Filipem Gallem, Antonínem Křížem a Lukášem Rybníčkem obsadil dělené čtvrté místo (6,5 bodu). Pánové si opět vylepšili svůj osobní štafetový rekord - krátkou štafetu běhají víceméně ve stejném složení už několik let a už se společně dokázali zlepšit na 31,28 s. V jejich silách je určitě i vylepšení přerovského rekordu, který má hodnotu 30,57 s.

V individuálních disciplínách se Knap prosadil mezi překážkáři. Na dvoustovce bral třetí místo (33,37 s) a na poloviční trati byl čtvrtý (16,72 s). Sekundoval mu Filip Gall, který se v obou disciplínách umístil hned o příčku za ním (100 m př. - 17,12 s; 200 m př. - 34,08 s). Body na těchto tratích ulovil i Jindřich Kundera. Pátý byl na dvoustovce (37,72 s) a osmý na stovce (20,74 s).

Parádní třetí místo vybojoval Antonín Kříž mezi půlkaři. Časem 2:33,02 min běžel na hranici osobního rekordu. Sedmým místem navíc bodoval i na trati 100 m př. (17,80 s).

Lukáš Rybníček doběhl rovněž třetí, ovšem mezi sprintery na 300 metrů. Osobní rekord si vylepšil na 41,56 s. Další maximum si vylepšil na trati 150 m, kde výkon 19,45 s stačil na devátou pozici.

Pekné sedmé místo obsadil staronový člen týmu Adam Beránek v běhu na 1500 metrů (5:46,17 min). Jedním bodem přispěl družstvu i Vítek Přikryl v hodu oštěpem (22,22 m).

Druhé kolo se koná v pondělí 30. května v Olomouci. Běžci mají na programu 800 m a 1500 m př. a štafeta tentokrát bude dlouhá - 4x300 m.