Muži ve Frýdku-Místku předvedli skvělé výkony a byli těsně čtvrtí

Druhým kolem pokračovala II. liga mužů a žen ve Frýdku-Místku. Na tento stadion se ligové klání vrátilo po několika letech - naposledy zde muži a ženy závodili v roce 2008. Od té doby se ale proměnila většina tváří v našem družstvu a tak zatímco před 13 lety ženy sesbíraly přes 200 bodů a byly druhé, letos se drží na chvostu tabulky. Naopak muži značně posílili. Těsně jim uteklo třetí místo - na SK Hranice ztratili pouze 1,5 bodu.

Stejně jako v prvním kole tak obsadili čtvrté místo, byť svůj bodový zisk dokázali navýšit o 28 b na 134 bodů. Čtvrté místo jim patří také v průběžném pořadí po 2 kolech. Drží tak poslední postupovou pozici do baráže o I. ligu, před námi jsou ale ještě dvě ligová kola, která mohou pořadí proměnit.

Ženy se dokázaly na body prosadit pouze některé a s 27 body obsadily předposlední jedenácté místo. V tabulce po dvou kolech klesly rovněž na 11. pozici. Neoficiální pořadí družstev po dvou kolech vypadá následovně:

Jonáš Kolomazník překonával rekordy

Nejlepším bodovačem družstva mužů byl Jonáš Kolomazník. Tentokrát vyměnil disciplíny "za své" místo sprinterských distancí a pro družstvo získal téměř o 22 bodů více (28 b). Navíc se mu podařilo překonat dva přerovské rekordy v kategorii mužů do 22 let. Nejprve zvítězil na překážkách a zapsal se do historie výkonem 15,69 s a poté rekord překonal také v hodu diskem - za 42,82 m bral třetí místo. Osobní rekord si do třetice zlepšil i ve vrhu koulí na 12,54 m (2 místo v soutěži). Tímto výkonem je v přerovských tabulkách druhý v kat do 22 let a devátý mezi muži.

Dvakrát první doběhl Václav Vandrovec. Vítězství vybojoval v náročném double na 800 m (2:00,18 min) i na 1500 m (4:40,85 min) a v obou disciplínách si navíc vylepšil sezónní maxima.

První místo mezi trojskokany bral v novém osobním rekordu hostující Jonáš Váverka. Zlepšil se o dalších 11 cm na 13,64 m.

Statečně proti větru i soupeřům bojoval na čtvrtce, výkon 49,89 s stačil na třetí místo. Ačkoliv si vylepšil letošňák, trenér jej zřejmě nepochválí - cíl byl běžet pod 49 a za každou setinu navíc bude Jonáš dělat shyb. Kdo ví, třeba se na dalším kole prosadí i mezi vrhači.

Možná by ale trenéra Kárského obměkčil Váverkův výkon ve štafetě. Coby finišman dokázal stáhnout zhruba patnáctimetrové manko a přivést naši štafetu do cíle prvním místě o 21 setin před AK Šternberk (3:30,75 min). Spolu s ním běželi také Marek Valo, Václav Vandrovec a Adam Kopec.

Pěknými 19 body přispěl družstvu Mikuláš Trojek. Osobní rekord si vylepil na krátkých překážkách a bodoval čtvrtým místem (17,07 s), na hladkých sprintech byl dvakrát pátý - 100 m 11,57 s, 200 m 23,44 s. Mezi sprintery se prosadil také hostující Marek Valo - na stovce byl sedmý (11,58 s), na dvoustovce desátý (24,41 s). Do finále B běhu na 100 m postoupil také Matěj Pěček, bohužel ale obsadil první nebodovanou pozici (11,92 s; v rozběhu 11,89 s).

Další body přinesla mužům dálka. Adam Kopec se radoval ze skoku za šest metrů (603 cm / 4. místo), David Hastík bral pátou pozici za 592 cm. K parádnímu osobáku si vyhecoval Kopec na čtvrtce - zlepšil se po dlouhých 4 letech rovnou o 53 setin na 51,40 s (7. místo).

V hodu oštěpem se na páté místo prosadil Václav Klvaňa ml. (44,06 m). K tomu přidal ještě dvě osmá místa - v tyči za letošňák 285 cm a v běhu na 110 m př. (21,30 s).

Desátý na 1500 metrů doběhl Oliver Punge (4:37,41 min). Statečně bojoval i starší žák Adam Beránek, od bodů byl sice daleko, ale znovu si vylepšil osobní rekord na 5:41,54 min.

Osmistovka přinesla další osobní rekord, tentokrát Janu Kadalovi, který se přes zimní přípravu dokázal výrazně zlepšit. Loňskou sezónu končil s maximem 2:32,72 min, ale už na prvních závodech v dubnu ukrojil ze svého času téměř 13 vteřin na 2:19,99 min. Květnové závody přinesly zlepšení na 2:16,60 min a do třetice startem ve Frýdku-Místku se posunul už na 2:12,72 min. S tímto tempem zlepšování by mohl na dalších závodech výrazně ohrozit časy oddílových kolegů - nejbližším cílem pro něj je osobní rekord Jáchyma Kouby 2:07,24 min.

Tereza Válková je zpátky ve formě

Ve velkém stylu se po zranění kotníku vrátila na dráhu Tereza Válková. Sice si u trenérky prosadila start pouze v jedné disciplíně, ale stálo to za to - vylepšila si osobní rekord a na překážkách brala za 14,83 s druhé místo. S devíti body se stala i nejlepší bodovačkou družstva žen.

Po pěti bodech si připsaly hned tři závodnice. Šestá doběhla v osobním rekordu Kateřina Hrazdirová na 800 m (2:34,46 min) a stejné místo brala i Tereza Tichá na čtvrtce (62,45 s). Sedmá v hodu diskem byla Martina Koutňáková (26,00 m) a jeden bod přidala ještě za desáté místo v hodu kladivem (30,26 m).

Osobní rekord a tři body pro družstvo získala Daniela Vojtěchovská na čtvrtce překážek. Oproti své premiéře se zlepšila o 3,5 vteřiny na 77,67 s. Na první nebodované pozici zůstala na 100 m př. Barbora Železná (19,57 s) a k bodům měla blízko ještě třináctá Tereza Skřečková ve výšce (144 cm).

Ema Kroupová, zraněná Gabriela Patalová, Barbora Štěpánová ani Viktorie Zapletalová na body tentokrát nedosáhly, náladu si však mohly spravit alespoň v blízkém McDonaldu.

Třetí kolo se koná tentokrát v neděli 12. června v Ostravě. Vytrvalci tentokrát poběží kromě 800 a 1500 m také 3000 m s překážkami (ženy) a bez překážek (muži). Štafeta se poběží 4x100 metrů.