V Olomouci padaly žákovské rekordy

Druhým kolem pokračovaly krajské přebory družstev staršího žactva v Olomouci. Skvělé výkony našich atletů se projevily na bodech - dívky se probojovaly na třetí místo, hoši potvrdili čtvrtou pozici z předchozího kola.

A pokud se nestane ve třetím kole nějaký zázrak nebo naopak to hoši příliš nepokazí, mělo by jím čtvrté místo i zůstat. Pořadí všech družstev bylo naprosto stejné jako v 1. kole. Chlapci jsou průběžně čtvrtí s 12 hlavními body, třetí AK Šternberk má o 2 hlavní body více a naopak pátá Atletika Zábřeh o 2 méně.

Naopak dívky po druhém kole srovnaly počet hlavních bodů s AC Prostějov, mají však méně pomocných bodů, a tak jim stále patří čtvrté místo. Pokud ale v závěrečném kole Prostějov porazí, měly by se dostat na celkovou třetí pozici. V soutěži dívek jsou naprosto suverénní družstva AK Olomouc a TJ Šumperk, které ostatním utekly o několik parníků - obě družstva nasbírala přes 200 bodů, zatímco naše dívky coby třetí nejlepší měly bodů 77.

Do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska družstev, které se bude konat v Olomouci 28. 8. 2022, postupuje prvních 5 družstev ze základní části.

Štafety přepisovaly přerovské tabulky

Rekordní byly obě naše štafety na 4x300 metrů. Skvěle běželi Jan Knap, Jonatan Kouba, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček a v závodě s náskokem 2 vteřin vyhráli, bohužel však startovali mimo soutěž a žádné další body tak družstvu nepřidali. Skvělým časem 2:49,78 min ale překonali dosavadní přerovské maximum z roku 2015 o 8,52 s!

Na třetím místě doběhly v závodě žákyň Julia Kuklová, Adéla Školová, Tereza Tichá a Viktorie Zapletalová (3:11,28 min). I ony se dostaly do čela přerovských tabulek - rekord z roku 2014 vylepšily o 1,67 s.

Na pomyslné stupně vítězů se naši závodníci prosadili ještě devětkrát. Tereza Tichá zvítězila na třístovce (44,74 s) a Adéla Školová na 200 m př. v novém osobním rekordu 33,45 s. Pro druhé místo si doběhl Jan Knap na poloviční distanci (16,77 s).

Šest třetích míst si žáci a žákyně rozdělili rovnoměrně. Dvakrát byla třetí Tereza Skřečková - ve výšce (146 cm) i dálce (472 cm). Stejné umístění patřilo Emě Kroupové mezi koulařkami (8,75 m). Ve vrhačských disciplínách byl dvakrát třetí také Jonatan Kouba. V kouli si navíc vylepšil osobní rekord na 10,23 m a oštěpem hodil slušných 33,44 m. Třetí místo bral také Antonín Kříž na trati 200 m př. (32,75 s / OR).

Body z překážek zapsali ale i další závodníci. Na dvoustovce to byli pátý Jan Knap (33,19 s / OR) a šestý Filip Gall (34,18 s), na poloviční trati pak Gall doběhl čtvrtý (17,08 s / OR) a Kříž pátý (18,07 s). Mezi dívkami se prosadily Julia Kuklová na stovce osmým (19,48 s) a na dvoustovce desátým místem (37,11 s / OR). Devátá na 100 m př. byla ještě Kateřina Karlíková (19,51 s).

Souboj našich žáků na 200 m př. - zleva Antonín Kříž, Filip Gall a Jan Knap.

Na hladkých sprintech se výrazně prosadil Lukáš Rybníček. Šedesátku zvládl za 8,16 s a byl desátý, na třístovce bral páté místo (42,33 s). Skoro o vteřinu jej dokázal porazit oddílový kolega Kouba, který v závodě obsadil nečekané čtvrté místo (41,37 s). Bodoval také desátý Jakub Jakoubek (47,21 s).

Na 150 metrů tentokrát nikdo z našich atletů nebodoval, nejlepší Jan Knap obsadil šestnácté místo (20,43 s / OR). Poslední body na dráze vybojoval Adam Beránek za osmé místo v běhu na 800 m (2:50,63 min).

V technických disciplínách se dokázala prosadit Anna Odstrčilová. Pátá byla v hodu oštěpem (23,85 m), o jednu příčku si pohoršila v kouli, za to se ale radovala z osobního rekordu (8,50 m). Osmé místo v oštěpu přidala Klára Andrisová (20,65 m) a čtvrtý byl v této disciplíně žáků Lukáš Rybníček (31,08 m). V hodu diskem bodoval na desáté pozici Vítek Přikryl (16,85 m).

Mezi dálkařkami se na osmé místo prosadila Ema Kroupová (440 cm). Ve skoku vysokém si osobní rekord na 152 cm vylepšil Antonín Kříž a bral 7. místo, Filip Gall byl za 146 cm devátý.

Družstvo dívek, horní řada zleva Adéla Školová, Adéla Knoppová, Kateřina Karlíková, Klára Andrisová, Julie Vinklárková a Anna Odstrčilová. Dolní řada zleva Viktorie Zapletalová, Tereza Skřečková a Julia Kuklová. Chybí Ema Kroupová a Tereza Tichá.

Závěrečné třetí kolo se bude konat ve čtvrtek 16. června v Hranicích. Ještě předtím ale čeká výběr staršího žactva v sobotu 4. června Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v Ostravě.

Představit by se měli Adam Beránek (3000 m), Filip Gall (100 m př., 200 m př.), Jan Knap (100 m př., 4x60 m, 4x300 m), Jonatan Kouba (300 m, 4x60 m, 4x300 m), Ema Kroupová (dálka, koule, 4x60 m), Antonín Kříž (100 m př, 4x60 m, 4x300 m), Lukáš Rybníček (300 m, 4x60 m, 4x300 m), Tereza Skřečková (dálka, výška, 4x60 m), Adéla Školová (200 m př., 4x60 m), Tereza Tichá (300 m, 4x60 m), Viktorie Zapletalová (60 m, 200 m př.)