Mladší žákyně postupují do semifinále MMaS družstev!

Závěrečné 3. kolo KP mladšího žactva hostila Olomouc. Nechyběla ani naše družstva, která shodně obsadila čtvrté místo. V celkovém pořadí po třech kolech patří žákyním páté, a tedy poslední postupové místo na semifinále MMaS mladšího žactva! Hochům bohužel postup těsně utekl, zejména kvůli bodovému výpadku ve druhém kole.

Úspěch děvčata okořenila dalším vylepšením přerovského rekordu ve štafetě na 4x300 metrů. Čtveřice Aneta Školová, Růžena Sedláčková, Ema Hlavová a Sára Nováková vylepšila svůj vlastní čas o 4 vteřiny na 3:20,72 min a v závodě obsadila třetí místo! Šestým místem je navíc podpořila i štafeta B ve složení Anna Hrazdirová, Dominika Fuksová, Kateřina Novotná a Sofie Zedková (3:43,44 min).

Tentokrát byly na programu kromě dlouhých štafet i štafety krátké. A také v nich naše sprinterky uspěly! Třetí místo bralo áčko ve složení Kateřina Běhalová, Dominika Fuksová, Karolína Mazánová a Izabela Zapletalová (35,88 s) a na čtvrté pozici se umístila štafeta B složená z Emy Hlavové, Adriany Sasákové, Marie Škráškové a Elišky Méslové (37,83 s). Je vidět, že sázka na štafety se vyplatila a děvčata mohla posbírat cenné bodíky!

Co do individuálních výkonů, nejúspěšnější byl pro náš klub běh na 1500 metrů. V napínavém finiši nakonec doběhla druhá Anna Hrazdirová (5:47,76 min) o pouhou setinu sekundy před oddílovou kolegyní Lucií Maňákovou

Vysoko se mezi dálkařkami umístila Sára Nováková - za 436 cm brala páté místo a další body přidala za šesté místo na 300 m (47,51 s). Oběma výkony si vylepšila osobní maxima.

Na třístovce bodovala desátým místem také Izabela Zapletalová (48,10 s). O jednu příčku lépe se umístila na poloviční trati (22,23 s).

Tři disciplíny, třikrát body, to je bilance Lenky Rudolfové. Nejlépe se umístila v běhu na 150 m na sedmém místě (22,13 s) a dále byla dvakrát desátá - na 60 m (8,96 s) i 60 m př. (11,96 s). Na překážkách bodovala osmým místem také Lucie Maňáková (11,81 s).

Rovněž osmá byla ve vrhu koulí Kateřina Běhalová (7,64 m). Osobní rekord 127 cm znamenal deváté místo ve skoku vysokém pro Sofii Zedkovou.

Mezi hochy si skvěle vedl Adam Kolář, který vybojoval hned dvě druhá místa, navíc obě v osobních rekordech! Šedesát metrů zvládl za 8,28 s, 150 m za 20,60 s. Zároveň se podílel i na dalším druhém místě, a to se štafetou na 4x60 m - kvarteto Šimon Bajcar, Adam Kolář, Vojtěch Kříž a Jakub Sikora zaběhlo čas 33,84 s.

Na třetí místo se na překážkách probojoval Šimon Bajcar (10,89 s / OR) a osobní maximum si zlepšil také ve výšce, kde byl pátý (136 cm).

Těsně pod stupni vítězů se na 300 m umístil Jakub Navrátil (49,84 s / OR). A bodovali také další hoši - Jakub Sikora byl pátý (49,86 s) a Jakub Kovář osmý (54,22 s). Dokonce čtveřici bodujících jsme měli na překážkách - kromě třetího Bajcara se na bodech umístili také pátý Vojtěch Kříž (11,21 s / OR), osmý Jakub Sikora (11,93 s / OR) a desátý Jakub Kovář (12,52 s / OR).

Poslední tři body pro družstvo získal Vojtěch Kříž v běhu na 150 m (22,26 s / OR).

Semifinále MMaS družstev se bude konat v Ostravě v neděli 18. září. Nastoupí v něm 5 nejlepších celků z Olomouckého a 5 z Moravskoslezského kraje. Zároveň opět prvních 5 družstev postoupí na MMaS družstev, což je nejvyšší možná soutěž pro družstva mladšího žactva!

Kompletní výsledky
Fotogalerie

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2022 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.