Mladší žactvo bojovalo v Břeclavi i doma v Přerově

Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladšího žactva hostila v neděli Břeclav. Díky svým letošním výkonům bylo vybráno také 9 našich mladých atletů a atletek. Nejlepší z našich byl znovu Adam Kolář, kterému dvakrát těsně unikla medaile, když doběhl čtvrtý. Prosadil se ve sprintech na 60 (8,20 s) i 150 metrů (19,66 s).

Do první desítky se probojovala také Lenka Rudolfová ve skoku vysokém, kde brala dělené sedmé místo (135 cm). Těsně uteklo umístění v top 10 Jakubu Sikorovi, který na trati 300 metrů doběhl jedenáctý (48,12 s).

Druhým místem v rozběhu na 800 m se blýskla Lucie Maňáková, v součtu obou běhů však její čas 2:56,26 min stačil až na čtrnácté místo.

Mladší žactvo u známé Hlavy křičícího muže. Tuto pískovcovou sochu zhotovil v roce 1992 sochař Daniel Talavera. Zleva Izabela Zapletalová, Lucie Maňáková, Lenka Rudolfová, Nela Drozdová, Aneta Školová a Růžena Sedláčková, v dolní řadě zleva Jakub Sikora, Adam Kolář a Vojtěch Kříž.

Fotogalerie

Trojice přerovských atletů reprezentovala na Mezikrajovém utkání mladšího žactva

Ve středu 28. září pořádal náš oddíl Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva. Do krajského výběru byli nominováni také Adam Kolář, Nela Drozdová a Lenka Rudolfová. Ti se v žádném případě neztratili a pomohli družstvu k celkovému druhému místu. Kromě Olomouckého kraje se závodů zúčasnily také další moravské kraje - Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský.

Výprava Olomouckého kraje. V dolní řadě zcela vlevo Adam Kolář, zcela vpravo Nela Drozdová. Lenka Rudolfová stojí třetí zprava. (Zdroj: KAS Olomouc)

Skvěle si opět vedl Adam Kolář. Ve finále běhu na 60 m si zlepšil osobní rekord na 8,07 s a upevnil své třetí místo v historických tabulkách Přerova. V závodě jeho výkon stačil na páté místo. O jednu pozici si polepšil v běhu na 150 m a v osobáku 19,40 s se v historických tabulkách Přerova posunul už na druhé místo. Byl také členem štafety na 4x60 m, která bodovala třetím místem (31,02 s).

Naše žákyně se shodně představily na překážkách a ve štafetě. Lépe si vedla Lenka Rudolfová, která bodovala desátým místem (10,32 s). Nela Drozdová brala jedenácté místo (10,40 s). Jejich časy znehodnotil vítr o síle +2,3 m/s - resp. jejich časy vylepšil, ale do statistik se nebudou počítat.

Obě dvě běžely také ve štafetě B na 4x60 m, která bohužel nebodovala (33,34 s).