Stříbrné medaile pro Kašpaříka i dívky z přípravky

A zatímco halová sezóna pomalu končí, naplno se rozebíhají závody běžecké. Už v polovině února závodil Tomáš Kašpařík na Svatém Kopečku, odkud se běželo asfaltovou lesní cestou na Posluchov a zpět. Délka trati byla 10 km. Přerovský běžec byl s výsledkem na členité trati spokojen - aby taky ne, v kat. B doběhl na druhém místě v čase 39:53 min a v celkovém pořadí mu patřilo 6. místo.

A chybět nemohl ani o týden později na tradiční Rohálovské desítce. V Prusinovicích ale nepřivítal běžce příznivé počasí, bylo chladno a velmi větrno, což mělo pochopitelně dopad i na běžecké časy. Kašpařík proběhl cílem jednapadesátý jako nejlepší z našich běžců a v kat. B byl tentokrát 18. (40:16 min). Ve stejné kategorii startovali také Tomáš Novák (40:42 min / 21.) a Jiří Skřeček (44:42 min / 45.).

Mezi dětmi se dařilo Sofii Skácelové, která v kat. 2016-17 doběhla na krásném druhém místě. Trať dlouhou 280 m uběhla za 1:02 min. Mezi o něco staršími dívkami 2014-15 ji napodobila Johanna Vlattenová, ta ovšem běžela už 500 m (1:55 min). Dokonce 1500 metrů běžely starší žákyně a mezi nimi i Eliška Méslová. Výkon 7:22 min jí stačil na šesté místo.