Mladší žáci i žákyně v prvním kole třetí!

Skvěle se dařilo mladšímu žactvu na 1. kole KP družstev v Šumperku. Obě družstva obsadila třetí místo. Děvčata nasbírala 113,5 bodu a rezervu mají na obě strany, u hochů už to tak jasné nebylo - se 157,5 body jsou sice třetí, ale čtvrtý Šumperk na ně ztratil pouhých 3,5 bodu. Nebýt nasazení našich hochů na 300 m, kdy tuto trať zvolilo pouze 5 závodníků a z toho 4 z Přerova, Šumperk by nás pravděpodobně porazil. Jen z této disciplíny jsme získali 38 bodů!

I přes chladné počasí padla spousta osobních rekordů. Druhé kolo se koná už v úterý 30. května v Hranicích a my věříme, že se oběma našim družstvům podaří uhájit průběžné bronzové místo.

Nejlepšími bodovači se stali Jakub Kovář (30 bodů), Jakub Sikora (26 b) a Vojtěch Kříž (23 b). Mezi děvčaty se bodově nejvíce dařilo Růženě Sedláčkové (25 b), Izabele Zapletalové (22 b) a Anetě Školové (15 b).

Na individuální vítězství dosáhla pouze Aneta Školová, když si vylepšila osobní rekord na 300 m na skvělých 47,36 s a v historických tabulkách Přerova se posunula už na 6. místo. Jedenáctým místem bodovala ještě na překážkách (12,47 s).

Na druhé místo se prosadila Kateřina Běhalová v kouli (8,33 m) a Jakub Kovář na třístovce (46,83 s). Sekundovali mu třetí Jakub Sikora (47,64 s), čtvrtý David Koňařík (52,75 s) a pátý Jakub Červený (60,94 s).

Další cenná umístění si připsal Kovář v běhu na 60 m (8,72 s / 3.) a v dálce (423 cm / 4.). Na třetí místo dosáhl také Sikora, a to v běhu na 60 m př. (10,61 s). Na hladké šedesátce přidal 7. místo (9,00 s).

Vojtěch Kříž bodoval v technických disciplínách. Nejlépe se mu povedl míček, kde bral za 47,34 m třetí místo. Šesté místo obsadil ve výšce za 129 cm a o jednu pozici si pohoršil v dálce (418 cm).

Z mladších hochů se nejlépe dařilo Davidu Koňaříkovi se 14 body. Kromě třístovky bodoval také osmým místem v míčku (35,62 m). Jen o půl bodu méně získal Max Rybníček - šestý doběhl v závodě na 800 m (2:42,16 min) a v oštěpu bral deváté místo (18,33 m). Navíc byl členem štafety A na 4x60 m. Ta běžela ve složení Max Rybníček, Jakub Cieslar, Radovan Kratochvíl a Tom Doležel. Výkonem 35,32 s chlapci obsadili třetí místo a na druhý Šumperk ztratili pouhé 4 setiny.

Slušně bodovalo také béčko, které se probojovalo až na nečekané páté místo. Běželi Kryštof Mésl, Tobias Poučenský, Jonáš Závrbský a Rostislav Studený.

Dvakrát třetí byla Růžena Sedláčková - a to jak v běhu na 300 metrů (48,32 s), tak v hodu oštěpem (18,77 m). Navíc přidala ještě osmé místo na překážkách (11,72 s) a stala se naší nejúspěšnější žákyní v 1. kole.

Krátké sprinty patřily Izabele Zapletalové. Nejlépe se jí povedlo 150 m, kde byla čtvrtá (21,93 s), šestá doběhla na překážkách (11,38 s) a sedmá na 60 m (9,13 s).

Skvěle běžela 800 m Anna Hrazdirová a časem 2:41,42 min si doběhla pro čtvrté místo. Pátou pozici brala mezi výškařkami Sofie Zedková (137 cm) a šestá doběhla v osobním rekordu na 300 m Ester Tomišková (50,55 s).

Jeden bod za dvanácté místo získala také štafeta na 4x60 m ve složení Ema Burešová, Lucie Burdíková, Denisa Kubíčková a Monika Šocová (36,59 s).