Muži ve 2. kole druzí, průběžné první místo ale udrželi!

Druhým kolem pokračovala II. liga mužů a žen v Šumperku. Muži na první místo z úvodního kola sice nenavázali, obsadili však stále velmi slušné místo druhé. I tentokrát porazili tradičního rivala z Hranic, dostalo se ale před ně béčko SSK Vítkovice. Po sečtení hlavních bodů drží průběžné první místo stále přerovští borci s 21 body, druhé jsou Vítkovice (20 b) a třetí Hranice (19 b).

Ženy stejně jako v úvodním kole obsadily čtvrtou pozici a shodné umístění jim patří také v průběžném pořadí. Připomeňme si, že první 4 družstva mužů i žen postupují do podzimní baráže o I. ligu (společně s prvními 4 družstvy skupiny E a dvěma posledními družstvy z I. ligy). Obě naše družstva ve 2. kole nasbírala přibližně o 20 pomocných bodů méně než v 1. kole.

Oporou družstva mužů byl znovu Jonáš Kolomazník s 39,75 body. Individuální vítězství vybojoval na krátkých překážkách (14,52 s) i v hodu diskem (41,72 m) a byl zároveň jediným přerovským zástupcem mezi vrhači. Nad překážkami navíc překonal své vlastní přerovské maximum mezi muži i muži do 22 let, a to rovnou o 13 setin! Skvěle se prosadil také na 100 m, kde doběhl druhý (11,30 s).

Postavil se také na start štafety na 4x400 m. Kvarteto Adam Kopec, Václav Vandrovec, Jonáš Kolomazník a David Skřeček doběhlo na druhém místě jen 1,5 sekundy za Slezanem Opava (3:43,33 min). Dobře si vedlo také béčko, které ve složení Mikuláš Trojek, Jan Kadala, Adam Beránek a Martin Kadala bralo páté místo (3:51,42 min).

Slušných 30 bodů nasbíral David Hastík. Znovu zvítězil v trojskoku (12,53 m) a přidal čtvrté místo v dálce (628 cm) a páté na 200 m (24,00 s). V trojskoku mu navíc kryli záda další 3 přerovští borci - druhé místo bral hostující Nikolas Špacír (12,23 m), třetí Adam Kopec (12,06 m) a čtvrté další z hostujících Samuel Talajka (11,92 m).

Třetím nejlepším bodovačem se stal tentokrát Adam Kopec. Stejně jako v trojskoku bral třetí místo i v dálce za 631 cm. Místo osmistovky tentokrát zvolil poloviční trať a bylo z toho osmé místo (53,46 s). A na čtvrtce bodovali také další naši atleti. Po zranění stehna bojoval o první místo Matěj Pěček, nakonec ale těsně o 9 setin prohrál. I tak mohl být spokojený s novým osobním rekordem 50,84 s. Poprvé se dostal pod hranici 51 sekund a v historických tabulkách Přerova se posunul už na čtvrté místo! Mezi dorostenci je dokonce druhý.

Páté místo bral hostující Špacír (52,35 s), sedmé David Skřeček (52,63 s), osmé již zmíněný Kopec a dvanáctým místem bodoval ještě Martin Kadala (56,21 s). Tím vrátil porážku svému bratru Janu Kadalovi, který si připsal cenný skalp, když zřejmě poprvé porazil v přímém souboji staršího Martina - stalo se tak v běhu na 800 metrů, kde Honza bodoval devátým místem (2:09,94 min) a Martin desátým (2:10,28 min). Dvanáctý v této disciplíně navíc doběhl Erik Tala (2:13,29 min).

Na mílařských 1500 metrech opět vládl Václav Vandrovec (4:08,12 min), devátý doběhl Marek Svoboda (4:29,80 min). Ten uspěl i na trati 5000 metrů, kde byl třetí (16:34,22 min).

Cenných 11 bodů za druhé místo vybojoval ještě David Skřeček v dálce (640 cm) a 11. byl v běhu na 100 metrů (11,90 s). Stodesítku překážek zvládl jako čtvrtý nejlepší Mikuláš Trojek (18,06 s) a posledních 5 bodů za osmé místo přidal ještě Talajka ve výšce (167 cm).

Ženám chyběla nejlepší bodovačka z 1. kola Gabriela Patalová. O pozici tahounky týmu se tak popraly Terezy Tichá a Válková. O dva body byla nakonec úspěšnější Tereza Tichá s 36 body. Ta zvítězila na 400 m (59,01 s), na 200 m obsadila sdílené druhé místo právě s Válkovou (obě 25,61 s) a rovněž druhá byla na 100 m (12,66 s).

Tereza Válková si kromě druhého místa na 200 m připsala individuální první místo na 100 m př. (14,54 s) a čtvrté ve skoku o tyči (297 cm). A další Tereza, tentokrát Skřečková, byla s 19 body třetí nejúspěšnější Přerovačkou. I ona dokázala zvítězit, a sice v trojskoku, když si vylepšila venkovní maximum na 10,81 m. Sedmé místo navíc přidala v dálce (493 cm).

Úspěšný comeback do ligových klání měla vytrvalkyně Martina Bařinová. Někdejší česká reprezentantka se po zdravotních problémech vrátila k běhání a občas i k tomu závodnímu. Tentokrát běžela 5000 metrů a výkonem 19:44,27 minut vybojovala druhé místo. Jen připomeňme její vlastní přerovský rekord z roku 2011, který vzhledem ke své kvalitě zřejmě ještě nějakou dobu vydrží - 16:27,94 min. Statečně na stejné trati bojovala také Zuzana Přikrylová - a její snažení bylo odměněno jedním bodem za dvanácté místo (25:37,53 min).

Čtvrté místo v běhu na 100 m př. obsadila Daniela Vojtěchovská (17,71 s) a na 400 m př. byla osmá (73,06 s). Čtvrtku si dala v Šumperku ještě jednu, a sice v rámci štafety společně s Barborou Bürglovou, Anetou Školovou a Julií Hrabovskou. Děvčata zaběhla čas 4:29,00 min a obsadila deváté místo.

A poslední část bodů pro družstvo vybojovaly skokanky. Ema Kroupová se prosadila na sedmé místo v trojskoku (9,98 m) a desáté v dálce (483 cm), Barbora Bürglová byla v trojskoku pátá (10,21 m), Sára Nováková v dálce jedenáctá (481 cm) a shodně 137 cm skočily do výšky Lenka Rudolfová a Julia Kuklová a podělily se o desáté místo.

Třetí kolo bude hostit v sobotu 24. června Ostrava.