Aimée Navrátilová bronzová na MMaS v přespoláku

V sobotu 17. března jsme uspořádali druhý ročník Jarního běhu, který byl současně Mistrovstvím Moravy a Slezska v přespolním běhu všech kategorií a také se započítává do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Určitě i díky teplému a slunečnému počasí se k závodu nakonec prezentovalo 193 běžců a běžkyň ze všech koutů Moravy a Slezska.

Pro nejmladší účastníky, děti mladší devíti let, byla připravena trať o délce 400 metrů. Přerovská Aimée Navrátilová vybojovala nejvyšší umístění pro domácí oddíl, když byla třetí v čase 1:56 min. Mezi hochy byl šestý Jonáš Kolomazník (1:54 min). Žactvo- přípravka běžela o jeden okruh navíc (700 metrů). Eva Cagášková byla rovněž šestá (3:17 min) a Šimon Kneissl devátý (3:20 min).

Mezi mladšími žačkami zastupovala Přerov pouze Sára Kolomazníková. 1100 metrů zvládla za 5:20 minut a patří jí 13. pozice. O příčku lépe se umístil Adam Kopec (5:09 min). V závodě dorostenců na 3800 metrů byl devátý Jan Jakubíček (16:20 min).

Vynikající úroveň měl zejména závod mužů a žen. Nejrychlejší žena Michaela Šaršonová z AK Olympu Brno se ve společném úvodu držela s nejrychlejší dvojicí mužů a nakonec zvládla trať o délce 3800 metrů za 14:38 min. Mužský závod opět ovládl kroměřížský Tomáš Blaha (27:03 min).