Trojek a Ševčíková úspěšní na běžeckých závodech přípravek

Ve čtvrtek 2. května se na hřišti olomoucké ZŠ Holečkova konal třetí a zároveň poslední díl seriálu závodů pro přípravku s názvem S Nestlé po atletických ostrovech. Po návštěvě ostrovů Hodolulu a Hopsaluzie se děti tentokrát podívaly na Běžecko.

SK Přerov přijel do Olomouce v poměrně hojném počtu 19 dětí. Po rozcvičení nás všechny hlavní velitel závodu Daloš seznámil s průběhem akce a děti mohly vystartovat k první disicplíně, a sice krosovému běhu. Ten měl podle oficiálních propozic délku 500 metrů, avšak podle nejlepších dosažených časů jsem přesvědčená, že měl maximálně 400 či spíše 350 metrů.

Po jednotlivých rozbězích odstartovaly obě sprinterské disciplíny- běh na 50 m a běh na 40 m s překážkami- a v mezičase mohly děti vyzkoušet své dovednosti na některých disciplínách z „dětské atletické sady“.

Závody probíhaly za pěkného počasí, krátce před vyhlašováním se však nebe zatáhlo a začalo pršet. To odradilo část našich dětí, které byly v Olomouci s rodiči, a odjely domů dříve, čímž se ochudily o společnou fotku s trenéry a hlavně maskotem Atíkem.

Barča Jurčová a Viki Koláčková při překážkovém běhu

A jak byly závody hodnoceny? Vypsáno bylo 12 kategorií, od nejmladších dětí narozených v roce 2008 až po nejstarší kategorii ročníků 2002-2003. Pořadí bylo jednoduše určeno součtem jednotlivých časů, s čímž souvisí jeden drobný detail- ve výhodě byly děti založené spíše vytrvalostně než rychlostně. V tomto vidím snad jediný nedostatek jinak svěle připravených závodů.

Ale neměla bych si moc stěžovat, protože mi při vyhlašování spadla brada a byla jsem mile překvapena množstvím vyhlášených z řad přerovských atletů. Nejlepšího umístění dosáhl Miki Trojek, který se mezi devítiletými chlapci díky výborným výkonům umístil na první pozici. Stříbrné medaile si z Olomouce odvezli Maruška Slaměníková, Sára Ševčíková a David Hastík, bronzovou medaili sice nezískal nikdo, ale měli jsme i několik vyhlášených na čtvrtém a pátém místě. Absolutně nejrychlejšího času přerovských s přehledem dosáhla Sára Ševčíková.

Miki Trojek na nejvyšším stupínku

Výsledky přerovských dětí:

Ročník 2008

5. Jonik Kouba (50 m- 11,8 s; 40 m př.- 11,4 s; kros- 1:53 min; součet časů- 136,2 s)

Ročník 2007

2. Maruška Slaměníková (10,7 s; 9,4 s; 1:35 min; 115,1 s)

9. Terezka Skřečková (11,0 s; 9,2 s; 1:58 min; 138,2 s)

14. Luky Macháček (12,6 s; 10,3 s; 2:02 min; 144,9 s)

Ročník 2006

2. Davča Hastík (10,4 s; 8,4 s; 1:19 min; 97,8 s)

4. Aďa Černý (10,3 s; 9,7 s; 1:19 min; 99,0 s)

10. Franta Vrba (11,6 s; 11,1 s; 1:30 min; 112,7 s)

10. Kačka Hrazdírová (11,0 s; 10,7 s; 1:43 min; 124,7 s)

Ročník 2004

1. Miki Trojek (8,8 s; 8,2 s; 1:09 min; 86,0 s)

4. Jáchym Kouba (10,1 s; 9,1 s; 1:56 min; 96,2 s)

4. Ellenka Borková (10,0 s; 8,6 s; 1:28 min; 106,6 s)

5. Anička Gardiánová (10,3 s; 8,8 s; 1:29 min; 108,1 s)

Ročník 2005

8. Štěpa Kleiner (10,8 s; 9,2 s; 1:33 min; 113,0 s)

Ročníky 2002-2003

2. Sára Ševčíková (9,3 s; 7,9 s; 1:04 min; 81,2 s)

4. Aimée Navrátilová (9,5 s; 8,2 s; 1:09 min; 86,7 s)

5. Viki Koláčková (8,8 s; 7,7 s; 1:12 min; 88,5 s)

9. Kristýnka Koláčková (10,2 s; 8,4 s; 1:20 min; 98,6 s)

10. Gabča Patalová (9,8 s; 8,6 s; 1:25 min; 103,4 s)

12. Barča Jurčová (9,9 s; 7,8 s; 1:31 min; 108,7 s)

Vyhlášené děti obdržely medaile a nějaké drobné ceny, všichni pak pamětní tričko a kartu se zaznamenanými výkony. Zúčastněným děkuji za reprezentaci oddílu a těším se na další závody a obdobně hojnou účast, především z řad starších dětí.