Drštička a Kneisl bodovali v Olomouci

Ve středu 15. května se v Olomouci konalo 1. kolo KP družstev mladšího žactva. Děvčata se s 15 body umístila na šestém místě, kluci se 32 body na místě sedmém.

Oporou družstva byl David Drštička. Zaběhl třetí nejrychlejší čas na 60 m (8,57 s) a v běhu na 150 m byl druhý- čas 21,51 s je zároveň jeho osobní rekord. Navíc přidal ještě osmé místo v dálce (417 cm).

Na hranici osobního rekordu běžel 300 m Šimon Kneisl. Jeho čas 50,76 s byl druhý nejrychlejší. Druhý byl také ve svém rozběhu na 60 m (9,47 s), na body to však nestačilo. Osmý na 300 m byl Jorik Navrátil (54,50 s).

Z děvčat dosáhla na nejvyšší pozici Sára Kolomazníková. Ve vrhu dvoukilogramovou koulí byla čtvrtá (8,91 m) a ustanovila nový přerovský rekord.

Osobní rekord si vylepšila také Verča Čejnová v běhu na 60 m př. Její čas 11,11 s stačil na páté místo. Bod za desáté místo získala ještě ve skoku do výšky (126 cm- OR), stejně jako Naty Mandátová v běhu na 60 m (9,66 s). Těsně nad 10 sekund běžely tuto trať Verča Budařová (10,01 s) a Pavča Vašinová (10,06 s).