Družstvo starších žáků opět čtvrté na KP

Druhé kolo KP družstev se konalo ve středu 12. června v Uherském Hradišti. Naši hoši si vedli opět na výbornou- pouze v pěti lidech předčili mnohé celky a umístili se na čtvrtém místě (90 bodů), které jim patří také v průběžném hodnocení a zajišťuje jim účast na podzimním MMaS družstev. Děvčata byla s 24 body osmá.

Nejvíce bodů, a to 26, tentokrát nasbíral Pavel Mikuláček. Byl druhý jak v běhu na 200 m př. (29,37 s), tak ve své oblíbené dálce (568 cm). Stovku překážek zvládl za 14,62 s a byl třetí.

Shodně po 23 bodech vybojovali Rostislav Mališka a Václav Klvaňa. Rosťa obsadil dělené první místo na 100 m př. (14,34 s) a k tomu přidal čtvrté místo na 150 m (17,92 s) a páté na 60 m (7,65 s). Vašek byl autorem druhého nejdelšího hodu v soutěži oštěpařů (41,33 m) a byl ještě dvakrát čtvrtý- v kouli (11,04 s) i na 100 m př. (16,40 s).

Perfektně skákal Daniel Pátek. Na rozdíl od běžeckých disciplín nebyly skoky tolik poznamenané silným větrem do zad, a tak jsou jeho výkony regulérní. Dan se tak může pyšnit novými osobáky ve výšce (170 cm/ 3. místo) i v dálce (530 cm/ 5. místo). Svým počinem ve výšce se navíc osamostatnil na třetím místě přerovských dlouhodobých žákovských tabulek.

Sedmým místem bodoval také Matěj Trochta v běhu na 200 m př. Svou premiéru zvládl dobře a zapsal si čas 41,37 s.

st.zactvo Hradiste

Početné družstvo starších žáků, zleva: Mikuláček, Klvaňa, Pátek, Mališka a Trochta

Dvakrát třetí byla Veronika Májová. Nejprve zvládla překážky za 15,46 s a poté se přenesla přes laťku ve výšce 152 cm. Šestá na třístovce doběhla Tereza Loupalová (48,36 s) a osmá na 200 m př. Andrea Plhalová (38,99s).

Další výsledky:

60 m: 15. Gabriela Švarcová (8,77 s), 18. Nikol Oherová (8,92 s), 20. Tereza Loupalová (9,05 s), 23. Andrea Plhalová (9,26 s), 25. Adéla Vojáčková (9,34 s), 27. Matěj Trochta (9,40 s)

150 m: 16. Nikol Oherová (21,89 s/ OR), 20. Matěj Trochta (24,34 s)

300 m: 14. Adéla Vojáčková (50,64 s/ OR), 19. Magdaléna Machalová (54,43 s/ OR)

dálka: 16. Nikol Oherová (398 cm), 19. Andrea Plhalová (391 cm)