Tomková je halovou mistryní Moravy a Slezska

Mistrovství Moravy a Slezska hostila jako již tradičně bratislavská hala Elán. Minulou sobotu se sem sjeli atleti všech věkových kategorií, aby se utkali o cenné medaile a mistrovské tituly, a nechyběla mezi nimi ani desítka zástupců SK Přerov. Suverénní na trati 60 m s překážkami byla Helena Tomková, která zvítězila v závodě žen (8,76 s). S odstupem si pro bronzovou medaili doběhla Adéla Balůsková (9,90 s). Ta získala také stříbro, a to ve výšce za výkon 163 cm.

Mezi horké kandidáty na medaili patřil také žák David Drštička, ale bohužel nakonec zůstal těsně pod stupni vítězů, když 60 metrů zvládl za 7,71 s. Posléze si spravil chuť v běhu na 150 m a vylepšil si osobák (19,44 s). Do finále hladké šedesátky se podíval také dorostenec Rostislav Mališka. Ve svém rozběhu byl druhý ve vynikajícím čase 7,44 s, kterým zůstal pouhou setinu za svým osobním rekordem. Ve finále už čas bohužel nezopakoval a tak se musel spokojit se šestým místem (7,99 s). Své kvality potvrdil na stejné trati s překážkami (9,11 s) a především na dvoustovce, kde si vylepšil halové osobní maximum (24,57 s).

Ve formě přijel do Bratislavy také Adam Krejčíř, ale ani osobní rekord (7,78 s) mu na postup do finále žáků nestačil. Ve stejné situaci, ovšem na trati 300 m, se ocitl i Adam Kopec- osobní rekord 43,97 s stačil jen na třetí místo v rozběhu. S celkově sedmým místem mezi juniory však může být spokojený mílař Jan Jakubíček (4:49,92 min/ OR). Na stejné trati byla jedenáctá žačka Lucie Václavíčková (6:29,72 min/ OR).

Poslední dvě osobní maxima do četné sbírky přerovských atletů přidala další žačka Tereza Dobiášová, a to jak na 60 m př. (10,16 s), tak na 150 m, kde ji čas 20,98 s vynesl na první místo v rozběhu. V kvalifikaci na 60 m byla třetí (8,55 s).