"Na Moravě" v Třinci padl přerovský rekord v sedmiboji!

O uplynulém víkendu se v Třinci konalo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. SK Přerov zde měl dvě zástupkyně v kategorii žen, a to Adélu Balůskovou a Barboru Mandátovou.

Kajsa zahájila závod výtečně a ve stejném duchu pokračovala ve všech dalších šesti disciplínách. Také díky třem osobním rekordům se tento závod proměnil nejen v suverénní jízdu za mistrovským titulem, ale především za přerovským rekordem, který již 15 let držela Šárka Klvaňová. Balůsková jej poměrně výrazně překonala a stala se první Přerovačkou, která pokořila hranici čtyř tisíc bodů (4004 b). Jednotlivé výkony: 100 m př.- 15,60 s, výška- 163 cm, koule- 8,49 m (OR), 200 m- 28,61 s (OR), dálka- 493 cm, oštěp- 26,43 m (OR), 800 m- 2:46,05 min.

2014-06-08 13.37.04

 

Dařilo se také Barči, která obsadila se ziskem 2685 bodů třetí místo, přičemž na druhou Kamilu Wrzecionkovou z pořádajícího oddílu ztratila jen 92 bodů. Vylepšila si hned několik osobních rekordů: 100 m př.- 18,29 s (OR), výška- 142 cm (OR), koule- 7,29 m (OR), 200 m- 31,12 s, dálka- 385 cm, oštěp- 22,10 m (OR), 800 m- 3:03,27 min (OR). „Sedmiboj v Třinci pro mě byl výjimečným zážitkem, protože jsem většinu disciplín nikdy nešla a nebo je nemám natrénované. Závod jsem si hodně užila díky holkám, které jsme tam potkaly, a také díky Kajse, která mě podporovala při každé disciplíně, přestože jsem měla nervy na dranc. Bylo to náročné, nikdy jsem nešla sedm disciplín ve dvou dnech,“ zhodnotila třinecký závod Barča. A líbil se jí natolik, že má rozhodně v plánu zúčastnit se i dalších vícebojů: „Nepotřebuješ být nejlepší na to, abys dosáhla nějakého výsledku, to se mi na tom líbí. A hlavně mě to bavilo více než závody s individuálními disciplínami.“

 

Kompletní výsledky zde

 

koupaliste Trinec

"O víkendu pro nás nebyl výzvou jen sedmiboj, ale také ubytování a nejvíc teplotní rekordy. Horko jsme zaháněly na bazéně v dresu, protože jsme neměly plavky – koho by totiž napadlo, že hned vedle stadionu bude parádní bazén." (Barča)

 

ROZHOVOR S KAJSOU

Kajso, gratuluji k výbornému výkonu. Asi není potřeba se ptát, jestli jsi s ním spokojená. Jak se ale vyvíjel závod z tvého pohledu?

Závod byl pro mě, co se týče výkonů i průběhu od začátku do konce, úplně super. Pokud jsem si na některé disciplíně zrovna neudělala osobák, tak jsem předvedla výkon na jeho hranici. Takže maximální spokojenost. Co se týče rekordu, tak na osobní rekord při závodě pomýšlím vždycky. Je to taková vysněná meta, které se prostě na každých závodech snažím dosáhnout. Ale není to tak, že když se mi to nepodaří, jsem s výkonem nespokojená... Mám radost z každého dokončeného víceboje.

Nemrzí tě, že jsi s touto formou nejela na MČR?

Že jsem nejela na MČR mě trochu mrzelo hned. Ale na druhou stranu jsem v ten termín řešila věci, které mi jsou cennější než závody, takže toho teď nelituju. Dalším cílem je pro mě letos zlepšení osobáku v desetiboji, na který doufám pojedeme zase do Sokolova. Cíle v jednotlivých disciplínách jsem si defakto splnila hned během letošních prvních závodů, takže další zlepšení pro mě bude příjemným překvapením. Hlavně zlepšení v "mých" disciplínách - výška a překážky, a taky by to konečně mohlo začít lítat přes 5 metrů v dálce. Uvidím, jestli mě vezmou na MČR jednotlivců, ráda bych si na takových akcích zazávodila dokud mi to ještě jakš takš běhá a skáče.

A mám ještě jednu poznámku k těm posledním vícebojům - jedna nejmenovaná atletka SK Přerov po dokončení poslední disciplíny po naprostém vyčerpání a zničení z osmistovky při výklusu pronesla pár vět, které mi jako závodnici a současně trenérce udělaly neskutečnou radost: „No, za tu dobu co dělám atletiku, musím po mém prvním sedmiboji říct, že je to ta best věc ever. Tomu se nic nevyrovná. Je to úplně něco jiného než závody jednotlivců, kdo nezažil, tak vůbec neví.“ Dodala bych k tomu jen – Amen!

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2023 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.