Lucka Slaměníková a Jonik Kolomazník postupují do finále Čokoládové tretry!

V pondělí 2. června se v Olomouci konalo kvalifikační kolo Čokoládové tretry. Jedná se o běžecké závody, kde jsou děti rozdělené do věkových kategorií a vítěz každé z nich postupuje do finále, které se běží v předprogramu Zlaté tretry. Každá věková kategorie běží jinou trať, od 60 metrů pro nejmladší až po třístovku pro ty nejostřílenější závodnice a závodníky.

Do Olomouce jsme dorazili s předstihem, a tak jsme měli spoustu času také na jiné aktivity než závodění. Nejprve jsme vzali útokem místní bufet a pak jsme se přemístili na travnatou plochu, kde mělo svůj stan Hit Radio Orion. A taky tam měli trampolínu, Wey Kick, tangram, malovali na obličeje a ještě to určitě není vše… Právě promotérky rádia, které malovaly obličeje, měly z našich dětí ohromnou radost, když malovaly hned několik znaků SK Přerov po sobě. No jo, vést děti k zodpovědnosti a kultu SK Přerov je potřeba již od útlého věku. :-)

Asi dvacet minut jsme strávili u již zmíněného tangramu (u čtverce rozděleného na sedm dílů – úkolem je, jak jinak, z nich složit čtverec). Moderátor z rádia se už na začátku soutěže zmiňoval o této hře a vypíchl také dva extrémní výkony - chlapce, který jej složil doslova za pár sekund a maminku, která nad ním stála několik hodin neúspěšně. Nedalo mi to a také jsme s dětmi a paní Karlíkovou stály nad čtvercem docela dlouho, až se nakonec dílo podařilo! Hned jsme se nechali vyhlásit v rozhlase, kdo že má tu chytrou hlavu… no přece SK Přeroooov!

Po stadionu pobíhali atletičtí maskoti Otli a Atli a probíhala autogramiáda Romana Šebrleho… Mates Pěček si jeho podpis nechal zvěčnit na oddílové tričko:

Fotografie3071

Ale dost už zábavy, přijeli jsme přeci závodit. :-)

Úspěch pro náš oddíl se zrodil hned v nejmladší kategorii děvčat (4-5 let). Lucka Slaměníková vyhrála běh na 60 m (13,62 s) a vybojovala si účast v Ostravě! Její sestra Maruška byla sedmá v běhu na 100 m (děvčata 6-7 let) v čase 18,69 s.

Pro děti ve věku 8-9 let byl připraven závod na 200 m. Za SK Přerov nastoupila jediná dívka, a to Silva Beňová a vedla si skvěle, časem 37,03 s si doběhla pro osmé místo. Chlapci mezi sebou sváděli v jednom běhu pěkný souboj až do cíle, v konečných výsledcích se umístili takto: Davča Hastík (36,84 s/ 14. místo), Sam Punge (37,38 s/ 17.) a Vojta Karlík (39,09 s/ 23.). V dalším běhu nastoupil Mates Pěček (39,52 s/ 26.).

Nejpočetnější zastoupení jsme měli mezi dětmi ve věku 10-11 let na trati 300 metrů. Mezi děvčaty se výrazněji prosadila Aimée Navrátilová, která byla jedenáctá (55,73 s). Startovaly také Gabča Patalová (57,65 s/ 19.) a Barča Maťová (58,42 s/ 22.).

Tak jako letos v každém závodě se i zde na stupně vítězů prosadil Jonik Kolomazník a bral stříbrnou medaili (49,67 s). Dále startovali: Mates Vojáček (54,33 s/ 14.), Aďa Houšťava (55,98 s/ 19.), Ondra Budař (57,68 s/ 24.), Jáchym Kouba (58,05 s/ 25.) a Oli Punge (59,02 s/ 28.).

Kolomazník 300m čokotretra Prostějov

Hned o tři dny později se kvalifikace konala v Prostějově. Jonik je bojovník a se druhým místem se ani trochu nespokojil. Od trenérky a mamky v jedné osobě dostal jasný pokyn – zaber hned od začátku. A tak poslechl. Oproti Olomouci se dokázal zlepšit, vyhrál v osobním rekordu 48,13 s a stejně jako Lucka Slaměníková bude v Ostravě bojovat o co nejlepší umístění.

 

Výsledky z Olomouce

Výsledky z Prostějova

 

Fotogalerie z Olomouce

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2022 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.