Úspěšná Mistrovství Moravy a Slezska: šest zlatých, dvě stříbrné a jedna bronzová medaile!

Atletická Mistrovství Moravy a Slezska postupně hostila Olomouc a Bratislava. Nejprve se sešli ve dnech 25. a 26. ledna koulaři a vícebojaři v Olomouci. O cenný kov se zasloužila juniorka Barbora Zatloukalová, která za vrh dlouhý 10,75 m vybojovala stříbrnou medaili.

Mezi staršími žáky byl šestý Adam Bubík (11,16 m) a mezi ženami sedmá Stanislava Bubíková (9,15 m). V kategorii dorostenců se představili dva naši borci – Václav Klvaňa bral osmé místo za osobní rekord 10,90 m, Petr Červinka byl devátý (9,79 m). Na dvanáctém místě se umístila dorostenka Kateřina Bubíková (9,28 m).

Mezi pětibojařkami uspělo hned několik přerovských atletek - v kategorii žen zvítězila Adéla Balůsková výkonem 2852 bodů a mezi juniorkami byla čtvrtá Anna Špačková (1764 bodů). Cenné vítězství v nejobsazenější kategorii starších žákyň vybojovala Veronika Čejnová ziskem 2556 bodů. Druhá Lucie Höfferová z TJ Startu Havířov získala stejný počet bodů, a tak se muselo rozhodovat podle úspěchů obou závodnic v dílčích disciplínách, kde byla Čejnová třikrát lepší než Höfferová. Ve stejné kategorii byla sedmá Nikola Dvorská (2340 bodů) a 22. místo obsadila Sára Kolomazníková (1797 bodů). Mezi dorostenkami se na 11. místě umístila Zuzana Růžičková (1267 bodů).

V sobotu 7. února hostila bratislavská hala Elán Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorstva, dorostu a staršího žactva. Přerovským atletům se dařilo i zde, když vybojovali celkem 6 cenných kovů.

Helena Tomková zvítězila jak na trati 60 m př. žen (8,69 s), tak v dálce (558 cm). Na překážkách přitom nedala soupeřkám žádnou šanci – druhá Lenka Svobodová z AK Olympu Brno na ni ztratila 41 setin. V obou disciplínách navíc atakovala své osobní rekordy.

Stejně jako Tomková ovládl závod překážkářů také dorostenec Rostislav Mališka (8,15 s). V rozběhu si navíc vylepšil osobní rekord, když byl ještě o dalších 5 setin rychlejší. Zároveň tímto časem upevnil své vedení v letošních průběžných halových tabulkách ČR.

Třetí zlatou přidala Veronika Čejnová ve výšce starších žákyň – v soutěži zvítězila v novém osobním rekordu 160 cm. Po celou dobu soutěže sváděla napínavý souboj s nakonec druhou Nikolou Gavendovou (SVČ Fokus Nový Jičín), konečné pořadí přitom nakonec určil až pohled do zápisu pokusů na předchozích výškách.

O bronzovou medaili se zasloužil starší žák David Drštička na 300 m (40,45 s). V běhu na 60 m př. mu medaile bohužel těsně unikla a skončil čtvrtý (8,84 s; v rozběhu OR 8,66 s). Mezi staršími žákyněmi jsme měli ve finále na 60 m př. dokonce dvojí zastoupení - Veronika Čejnová proběhla cílem jako druhá a brala stříbrnou medaili (9,54 s), Nikola Dvorská byla sedmá v novém osobním rekordu (10,18 s).

Rovněž sedmá byla Jana Tomková na trati 400 m mezi ženami (68,24 s), juniorka Anna Špačková byla na téže distanci dvanáctá (68,33 s). Svou pozici ale výrazně vylepšila v běhu na 800 m, kde obsadila za výkon 2:43,09 min šestou příčku. Výtečně si vedla také dorostenka Zuzana Růžičková, která vybojovala deváté místo (2:38,79 min). Desáté místo mezi staršími žákyněmi obsadila na trati 300 m Nikola Dvorská (46,58 s).

Mezi muži se výrazněji prosadil Lukáš Lehocký. Ve finálovém běhu na 60 m obsadil šesté místo (7,49 s) a v běhu na 200 m se umístil o příčku hůře (24,45 s). Pouhý jeden centimetr zaostal za svým osobním rekordem ve výšce dorostenec Daniel Pátek a obsadil deváté místo (180 cm). Další postupná výška 185 cm byla bohužel nad jeho síly.

Dorostenka Andrea Plhalová se představila na trati 60 m, ale čas 8,82 s bohužel stačil jen na šesté místo v rozběhu.