Běžci SK Přerov o sobě dávají vědět

Vytisknout

Každý víkend aspoň jeden závod - to je docela velká porce pro přerovské běžce a zejména pak pro Tomáše Kašpaříka, který je letos v tomto směru zatím nejaktivnější. V sobotu 21. února startoval v rakouskem Matzenu a v závodě dlouhém 5,4 km obsadil jedenácté místo (22:18,4 min). Fotogalerii ze závodu najdete zde. O týden později se konal už 22. ročník Rohálovské desítky, kde opět nemohl chybět a obsadil ve své kategorii (muži 40 - 49 let) 22. místo a celkově byl 101. V kopcovitém terénu zaběhl 10 km za 40:33 minut.

Startoval také Zdeněk Doležal, který ve stejné věkové kategorii obsadil sedmé a celkově 37. místo (37:03 minut). V dětském závodě na 280 metrů se představil Mikuláš Kašpařík (nejmladší kluci, roč. 2008 - 2009). Cílem proběhl jako patnáctý (1:31 min). Mezi staršími žákyněmi byla jedenáctá Eva Konečná (1500 m - 8:33 min).

Tomáš Kašpařík hned další den závodil na rovinaté Majcichovské desiatke, kam si odskočil z výletu do Trnavy. Ve své kategorii dokončil závod na 16. místě (39:21 min) a celkově byl 101. z 572 účastníků. Po návratu do přerova se na nádraží potkal s Jiřím Březinou, který se zrovna vrátil z maratonu z Chrzanówa (výsledky se mi zatím nepodařilo dohledat).

Kasparik

Tomáš Kašpařík (s číslem 756)

ve čtvrtek 12. března pokračovala Olomoucká běžecká liga čtvrtým závodem a běžci se opět vrátili do olomouckých Smetanových sadů. Kašpařík si vylepšil svůj letošní nejlepší čas v tomto závodě o 21 vteřin, obsadil deváté místo a ve své věkové kategorii byl dokonce nejrychlejší! V průběžném hodnocení seriálu se navíc posunul na šesté místo.

Jeho syn Mikuláš se oproti předchozím závodům výrazně zlepšil - bez dvou vteřin o celé dvě minuty! Jeho čas na 1300 metrů byl tedy 8:18 min.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme, ať to běhá i nadále.

Výsledky jednotlivých závodů jsou v přílohách tohoto článku.