Mladší žactvo se blýsklo na KP v Olomouci

Vytisknout

V pátek 20. března se v Olomouci konaly krajské přebory mladšího žactva. Mladým atletům a atletkám z SK Přerov se dařilo a překonali nemálo osobních rekordů. Průvan v pořadí i v letošních republikových tabulkách udělali Jonáš Kolomazník a David Skřeček.

Skřeček byl nejrychlejší v rozbězích na 60 m př., když si vylepšil osobní rekord o 31 setin na 9,85 s. Kolomazník za ním zaostal o 8 setin a postoupil rovněž v osobním rekordu z druhého místa. Finálový závod Skřeček bohužel nezvládl a závod nedokončil. Kolomazník svůj čas ještě vylepšil na 9,88 s a stal se krajským přeborníkem.

Přemožitele nenašel ani v dalších třech disciplínách, navíc si ve všech opět vylepšil osobní rekordy. Skok do výšky suverénně vyhrál výkonem 152 cm (druhý Duda z AK Olomouc skočil „pouze“ 138 cm) a v dálce si vylepšil osobní rekord o 33 cm a poprvé překonal pětimetrovou hranici (508 cm). Čtvrtou zlatou medaili přidal ve vrhu koulí za další osobní rekord 10,96 m.

Fotografie3189

Jonáš Kolomazník (ilustrační foto)

Osobní rekordy si zlepšil také Skřeček a získal dvě bronzové medaile – v dálce za výkon 471 cm a v kouli za 9,19 m. V už zmíněných letošních halových tabulkách si David Skřeček a Jonáš Kolomazník vedou následovně:

14. (9,19 m)

Sedmé místo v běhu na 60 m obsadil Robin Slouka v novém osobním rekordu 8,95 s. Na stejné trati si v rozběhu vylepšila osobák Vendula Venclová (8,67 s), ve finále však byla o setinu pomalejší a obsadila čtvrté místo.

Mezi půlkaři si pro vítězství doběhl Filip Sehnal v pěkném čase 2:45,08 min, když utekl ostatním soupeřům o více než 10 vteřin. V běhu děvčat si výborně vedla Kateřina Sehnálková, která doběhla třetí v prvním rozběhu (2:58,92 min), o medaili ale bohužel přišla, když ji svým časem překonala vítězka dalšího běhu. Kačka tak obsadila čtvrté místo. Dobře běžela také Gabriela Patalová (3:05,72 min).

V soutěži výškařek vybojovala bronz Viktorie Koláčková (125 cm), sedmá byla Patalová (115 cm/ OR) a osmá Barbora Maťová (110 cm). Také v soutěži dálkařek dosáhla naše děvčata na vyšší příčky – Venclová obsadila sedmé místo v osobním rekordu 406 cm a Sehnálková byla devátá (392 cm).

Ve  vrhu koulí obsadila desáté místo Venclová (7,98 m/ OR) a jedenácté Koláčková (7,77 m).