Na Jarním běhu zvítězili Pelíšek a Obručová, skvěle si vedla také mládež SK Přerov

V sobotu 28. března uspořádal atletický oddíl SK Přerov již pátý ročník Jarního běhu. Závod byl součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Na start se postavilo celkem 234 malých i velkých běžců, což je o 52 více než před rokem!

V hlavním závodu na 9 km mužů triumfoval olomoucký David Pelíšek, který o pouhých 7 sekund zaostal za svým traťovým rekordem (30:07 min). Pro druhé místo si doběhl Tomáš Blaha z AK Kroměříž (31:18 min) a třetí byl jeho oddílový kolega Josef Sedláček (31:36 min). Na šesté příčce se umístil domácí závodník Zdeněk Doležal (33:09 min). Slušnými časy se prezentovali také Jan Jakubíček (35:47 min / 21. místo), Tomáš Kašpařík (36:15 min / 26.) a Aleš Říhošek (39:03 min / 43.).

start

Mezi ženami na stejné trati zvítězila Kristina Obručová z teamu KESBUK (40:04 min) následovaná Kristýnou Vicenecovou z TJ Uničov (40:36 min) a Jaroslavou Jurčovou z Rajnochovic (42:19 min).

Úspěch pro pořádající oddíl se zrodil na trati 1400 m, kde na druhém místě doběhl starší žák David Drštička (5:19 min). Jen s malým odstupem byl čtvrtý Jakub Sehnálek (5:22 min). Pod šest minut se ještě vlezli Lukáš Szekeres (5:48 min / 6.) a Vít Ulehla (5:58 min / 7.).

Zahanbit se nenechaly ani starší žákyně – Nikola Dvorská si doběhla pro bronzovou medaili (6:11 min), čtvrtá byla Pavlína Vašinová (6:15 min) a pátá Eliška Škrabalová (6:29 min). Až na cílové pásce se rozhodlo o třetím místě na trati 3800 m dorostenek – bohužel v neprospěch domácí Zuzany Růžičkové (18:15 min), která o jednu jedinou sekundu podlehla Katrin Sásové z AK Šternberk.

Mezi mladšími žáky na trati 1400 m doběhl na osmém místě Robin Slouka (6:29 min), mezi děvčaty byla na stejné trati šestá Kateřina Sehnálková (6:27 min) a osmá Gabriela Patalová (6:36 min).

Jarni beh decka

Zahanbit se nenechala ani naše přípravka – pro všechny kategorie byl připraven jeden okruh o délce 700 m. V kategorii chlapců narozených v letech 2004 a 2005  svedli souboj o páté místo Matěj Vojáček (3:03 min) a Vojtěch Karlík (3:04 min) a vyrovnané výkony předvedli hoši i na dalších místech: Jáchym Kouba (3:09 min / 8.), Jaromír Nezhyba (3:09 min / 9.), Jan Kadala (3:14 min / 10.) a Marek Zdražil (3:16 min / 11.). Mezi děvčaty byla pátá Veronika Venclová (3:08 min) a sedmá Silvie Beňová (3:10 min).

V nejmladší kategorii (přípravka 2006-2007) si pro čtvrté místo doběhl Samuel Punge (3:04 min) a pro sedmé Klára Smítalová (3:37 min).