Úspěch žactva na Mistrovství Moravy: 5 medailí a 5 přerovských rekordů!

V pátek 29. ledna měli všichni školou povinní pololetní prázdniny. Atleti jich však využili jinak než většina vrstevníků a sjeli se do ostravské haly bojovat o tituly Mistrů Moravy a Slezska. Soutěžilo mladší i starší žactvo a mezi oddíly z celé Moravy se závodníci a závodnice SK Přerov rozhodně neztratili.

Kolomaznik JonasNa své úspěchy ze závodů na dráze navázal mladší žák Jonáš Kolomazník (na ilustrační fotografii), když získal hned čtyři z celkem pěti přerovských medailí. Přemožitele nenašel ve výšce (155 cm) ani v kouli (12,44 m), ve které si navíc vytvořil nový osobní halový rekord. Stříbrnou medaili získal v dálce (516 cm) a bronz v běhu na 150 m (20,08 s). Tyto dvě medaile navíc vyšperkoval překonaným přerovským rekordem!

Sbírku medailí doplnil starší žák Adam Bubík ve vrhu koulí a ani on se nenechal zahanbit, když znovu vylepšil přerovský rekord. Jako první se navíc dostal přes hranici 13 metrů, a to o 20 cm. V Ostravě bral za tento výkon bronzovou medaili.

Ostravská hala svědčí také Filipu Sehnalovi - před dvěma týdny zde zlepšil rekord mladších žáků na 800 m a to se mu povedlo i v mistrovském závodě, když jej posunul o další dvě vteřiny na 2:32,94 min. V závodě obsadil pěkné sedmé místo. Mezi rekordmany se prodrala také jedna dívka, a sice Gabriela Patalová, která ustanovila první přerovský rekord mladších žákyň v běhu na 1500 m (5:36,42 min). Byla to její premiéra na této trati a vedla si více než dobře, když zůstala pouze tři vteřiny od medaile a nakonec brala čtvrté místo.

Do finálových bojů se probojoval také starší žák David Skřeček. V dálce si utvořil osobní rekord 545 cm a byl šestý a mezi překážkáři si o příčku pohoršil (9,82 s). V rozběhu dokázal běžet ještě rychleji a také v této disciplíně se mohl radovat z osobáku (9,14 s). V běhu na 300 m bral desáté místo (41,62 s - osobní rekord).

Devátá mezi mílařkami byla starší žákyně Kateřina Sehnálková (5:43,22 min), když si svůj osobní rekord vylepšila o více než půl minuty, a na stejné příčce se umístil také mladší žák Jaroslav Skočdopole v běhu na 150 m (22,28 s - osobní rekord). Desáté místo na třístovce brala Pavlína Vašinová (44,87 s) taktéž v novém osobním rekordu.