Jan Vrba šestý ve finále Čokoládové tretry!

Letošní ročník Čokoládové tretry je již minulostí. Včera, tedy v pátek 20. května, se ti nejlepší utkali ve finále, které bylo součástí mítinku IAAF Zlaté tretry. Mezi ně se probojoval také jeden zástupce SK Přerov - Jan Vrba zvítězil na přerovském kvalifikačním kole v běhu na 100 m, což jej posunulo rovnou do ostravského finále. Od něj i dalších našich dětí jsme mohli vidět skvělé výkony hned na 3 různých kvalifikačních kolech.

Nejaktivnější v tomto směru byla Lucie Slaměníková, která se do finále Čokoládové tretry podívala už v roce 2014, tenkrát však ještě na trati 60 m. Letos ji a všechny ostatní narozené v letech 2009 a 2010 čekala stovka. Tu Lucka běžela nejprve 28. dubna v Přerově, kde byla třetí (18,51 s). Opět třetí místo přidala ve Zlíně 5. května (20,55 s) a vše završila stříbrnou tečkou v Olomouci 16. května (18,53 s). Co naplat, finále letos nebude, ale i tak byla její snaha chválihodná.

Kromě ní se v Olomouci představili ještě dva chlapci z SK Přerov. Na stupně vítězů se probojoval David Hastík v běhu na 300 m (roč. 2005-2006). Trať zvládl uběhnout za 51,45 s, tedy ještě rychleji než na domácím závodě, kde byl také třetí (52,56 s). Na dvoustovce startoval Antonín Kříž (roč. 2007-2008) a doběhl jako dvacátý (39,53 s).

Ale zpět ještě k přerovské kvalifikaci, která se konala už jako mezi prvními 28. dubna. Na startu se objevilo celkem 265 dětí, což je srovnatelné množství s loňským ročníkem. Počasí však bylo vlídnější, byť ne stále ideální. Kromě silného větru bojovali mladí atleti také s chladem, alespoň ale nepršelo jako loni. Na stupně vítězů se probojovalo pět přerovských závodníků. V běhu na 60 m zvítězila Tereza Pěnčíková (15,25 s), bohužel se ale tato trať neběží i jako finále v Ostravě. Druhé prvenství přidal Jan Vrba na stovce (17,68 s), a ten se už do finále podíval. Bronzové medaile kromě už výše zmíněné Slaměníkové a Hastíka vybojovala ještě Tereza Tichá na trati 200 m (35,61 s).

Krátké video zpravovala Přerovská internetová televize a podívat se na něj můžete zde.

Z řad členů SK Přerov se představilo celkem 67 závodnic a závodníků. Mezi nejúspěšnější patřili:

10. Filip Šenk (55,93 s)

V bězích na 30 a 60 m se do finále nepostupovalo.

Do cíle závodu na 200 m dobíhá Jonatan Kouba se startovním číslem 233. Na trati 200 m byl nejrychlejší ze závodníků SK Přerov, když doběhl na pátém místě.

Jak už bylo výše řečeno, do finále se z našich atletů probojoval Jan Vrba. Špatně si nevedl ani ve finále, kam se probojovalo 13 nejrychlejších sprinterů. Honza startoval hned v prvním běhu, kde doběhl šestý a stejná pozice mu patří také v konečném pořadí. Navíc si výrazně vylepšil svůj čas až na 17,24 s (nominoval se s časem 17,68 s)!

A kromě něj se na ostravském mítinku přeci ještě někdo představil - mezi pozvanými závodnicemi na 100 m př. byla také přerovská Helena Tomková. Nezklamala ani ona, když v Ostravě zaběhla svůj nejlepší letošní výkon 13,95 s. Porazila ji pouze letošní mistryně světa v pětiboji Kanaďanka Brianne Theisen-Eaton (13,20 s).

Kompletní výsledky Zlaté tretry a finále Čokoládové tretry naleznete zde.
Kompletní výsledky z kvalifikačních kol v Přerově, Olomouci a Zlíně jsou ke stažení v příloze. Stáhnout si můžete také výsledky z kvalifikace v Přerově, kde najdete pouze závodníky SK Přerov.