Mistrovství Moravy a Slezska mládeže a dospělých dopadlo dobře, máme deset medailí!

V neděli 5. června hostil břeclavský stadion Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Na jih Moravy se vydala také výprava SK Přerov čítající 21 sportovců.

Na stupních vítězů jsme naše atlety viděli hned desetkrát. Na nejvyšší stupínek vystoupala štafeta juniorů na 4x100 m, která podala solidní výkon 44,68 s. Kvarteto Matěj Dluhoš, Vojtěch Rakušan, David Drštička a Rostislav Mališka přitom zaběhlo nejrychlejší elektronicky měřený čas v historii Přerova. Rychlejší už byla jenom štafeta v roce 1964, která běžela čas 44,6 s.

Tato čtveřice si štafetu v Břeclavi ještě jednou zopakovala, ovšem na vzdálenosti 4x400 m. Časem 3:47,28 min obsadila páté místo.

Zlatá štafeta juniorů. Kromě této medaile se hoši mohou pochlubit ještě dalšími cennými kovy. Zleva stojí Vojtěch Rakušan (3. místo dálka juniorů), Rostislav Mališka (3. místo 110 m př. juniorů), David Drštička (3. místo 300 m př. dorostenců, 3. místo 100 m dorostenců), Matěj Dluhoš.

Kromě úspěchů ve štafetě dosáhli tito borci také na individuální medaile. Dvakrát třetí byl dorostenec David Drštička, a to jak v běhu na 300 m př. (40,21 s), tak v běhu na 100 m (11,29 s). Další bronz přidal Rostislav Mališka v běhu na 110 m př. juniorů (15,36 s). Těsně pod stupni vítězů zůstal Rosťa na trati 400 m př. (59,65 s / 4. místo).

Rovněž třetí místo získal v novém osobním rekordu junior Vojtěch Rakušan. Ve skoku do dálky měl i trochu štěstí, když čtvrtého Petra Plevu ze Zlína porazil o jeden centimetr a zapsal si výkon 663 cm. Navíc obsadil páté místo v trojskoku (11,97 m).

Stříbrnou medaili v běhu na 400 m př. mužů vybojoval Aleš Říhošek (58,38 s). Ve stejné disciplíně byla pátá Adéla Balůsková mezi ženami (68,44 s). Na stupně vítězů se ale prosadila jak v běhu na 100 m př. (15,61 s / 2. místo), tak ve výšce (158 cm / 3. místo).

Medailemi se pochlubili také Aleš Říhošek (2. místo 400 m př. mužů) a Adéla Balůsková (2. místo 100 m př. žen, 3. místo výška žen).

Dvakrát se mezi nejlepšími třemi umístila také juniorka Barbora Zatloukalová. V kouli si vytvořila osobní rekord pod širým nebem a brala druhé místo (12,52 m). Dařilo se jí také v disku, kde za výkon 31,85 m byla třetí.

Naši atleti posbírali také několik čtvrtých míst. Byli to Julie Jakubíčková v běhu na 3000 m dorostenek (12:21,35 min), Jakub Sehnálek v běhu na 2000 m př. dorostenců (7:27,25 min), Daniel Pátek v trojskoku juniorů (12,33 m), Václav Klvaňa v hodu oštěpem juniorů (43,93 m) a Pavel Kolomazník ve vrhu koulí mužů (12,78 m).