Areál Prechezy hostil běžecký závod pro malé i velké

Vytisknout

Areál přerovské firmy Precheza hostil v sobotu další běh ze seriálu Agrofert Run. Zúčastnilo se jej také několik našich běžců všech věkových kategorií. Kromě měřených závodů na 300, 600, 1000 a 10 000 metrů byl na programu také rodinný běh na 2,5 km. Ten ale běžci absolvovali pouze pro radost, čas se totiž neměřil. I v něm ale byli k vidění naši atleti.

V kategorii dívek 10-11 let si skvěle vedla Alice Drozdová, která na šestistovce byla z dívek nejrychlejší (1:32 min). Pouhá vteřina dělila od stupňů vítězů Kláru Chmelařovou (1:39 min). Na šesté pozici se umístila Tereza Novotná (1:44 min). Mezi hochy stejného věku jsme měli jediného zástupce, a sice Vojtěcha Karlíka, který bral dvanácté místo (1:45 min).

Start běhu na 600 m. Zleva stojí Klára Chmelařová (číslo 596), Alice Drozdová (900) a Tereza Novotná (773). (zdroj)

V hoších 8-9 let se na jedenácté pozici umístil Jonatan Kouba (1:56 min) a dvacátý byl Ondřej Novotný (2:08 min). Z našich děvčat byla nejrychlejší Marie Slaměníková na třináctém místě (1:58 min). O deset příček za ní se umístila Kateřina Karlíková (2:16 min). Dvacátá sedmá byla Zuzana Přikrylová (2:18 min). Také tyto děti běžely 600 m.

Na kilometrové trati slavil úspěch mladší žák Jáchym Kouba (3:49 min). Jedenáctá mezi stejně starými děvčaty byla Barbora Bürglová (4:25 min).

Nejmladší děti startovaly na třístovce. V kategorii sedmiletých děvčat byla třetí Lucie Slaměníková (57 s) a jedenácté místo brala Mia Roopnarine (1:41 min). Mezi šestiletými hochy bral 14. Místo Marek Ludva (1:18 min).

Vojtěch Karlík a Jonatan Kouba jako skalní příznivci SK Přerov

V hlavním závodu na 10 km jsme měli šest zástupců. Nejvýše se umístil Zdeněk Doležal, když v kategorii mužů do 49 let doběhl na krásném čtvrtém místě (38:39 min). Od stupňů vítězů a třetího místa Aleše Dedka jej přitom dělily pouze tři sekundy. Ve stejné kategorii bral šestnácté místo Petr Punge (45:05 min) a dvacáté čtvrté Jiří Skřeček (47:11 min).

Zdeněk Doležal (číslo 76) doběhl mezi muži do 49 let čtvrtý. (zdroj)

Mezi muži do 39 let startoval teprve desetiletý Samuel Punge, který předvedl ohromný výkon, když deklasoval většinu startovního pole. Ve své kategorii byl 62. a celkově 134. Startovalo celkem 467 lidí. Sam zvládl 10 km za 51:10 min. Mez ženami do 49 let obsadila čtrnácté místo jeho maminka Barbora Punge-Puchalská (59:46 min). V kategorii žen do 39 let brala 44. místo Dana Slaměníková (58:59 min).

Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze.