Kučera zvítězil v běhu Přes valašské kotáry, běželi také bratři Koubovi

Závod Přes valašské kotáry má ve Zlíně mnohaletou tradici - letos se běžel už po šedesáté deváté. Na jeho startu se sešlo celkem 249 účastníků, z toho bylo 191 dětí a mládežníků do 18 let. Na startu nechyběli ani tři zástupci SK Přerov. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Petr Kučera, když zvítězil v kategorii mužů 40-49 let a v celkovém pořadí mezi muži byl pátý. Trať hlavního závodu měřila 8220 m a Kučera ji zvládl proběhnout za 28:22 min.

Tradičně na závodu startovali také bratři Koubovi. Mladší Jonatan si vedl velice dobře, když doběhl pátý a na třetí místo ztratil pouhé 4 vteřiny. Startoval v kat. mladší přípravky, která běžela jeden okruh okolo náměstí o délce 400 m (1:15 min). Mladší žáci běželi trať dlouhou 1370 m. Tuto kategorii bezkonkurenčně ovládli mladí běžci Frýdku-Místku. Jáchym Kouba však bodoval pěkným sedmým místem (5:51 min), když porazil téměř kompletní sestavu pořádajícího oddílu AK Zlín.

Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze.