Na Běhu 17. listopadu zvítězili Tomáš Navrátil a Petra Kamínková

Již 37. ročník Běhu 17. listopadu uspořádal náš oddíl ve čtvrtek 17.11.2016. Závod se běžel jako součást Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a startovali na něm běžci všech věkových kategorií. V hlavním závodě na 9 km byli v cíli nejrychleji Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) a Petra Kamínková (Svatý Kopeček).

Trať byla stejně jako v loňském roce rozbahněná a k tomu se přidal i chlad, což není úplně ideální kombinace pro překonávání rekordů. Loňská traťová maxima se tak nikomu nepodařilo posunout, ale i tak byly k vidění kvalitní výkony. Zcela nejrychlejší byl už zmíněný kroměřížský Tomáš Navrátil, který devítikilometrový okruh zvládl za 31:21 minut a zvítězil jak v kategorii A, tak celkově. Pouhých 11 sekund na něj ztratil celkově i v kat. A druhý Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) a v čase 31:39 s protl cílovou pásku další z kroměřížských běžců Ondřej Horák. Ten obsadil celkové třetí místo a v kat. B zvítězil.

Stupně vítězů v kat. A doplnil celkově pátý Stanislav Krajča (TJ Liga 100 Olomouc) , který trať zvládl za 32:24 min. V kat. B zvítězil výše zmíněný Ondřej Horák následovaný oddílovým kolegou Josefem Sedláčkem (32:04 min) a grymovským Petrem Kučerou (32:45 min).

Těsně pod stupni vítězů zůstali dva domácí běžci, když oba brali čtvrté místo - Vít Horčička v kat. A (32:25 min) a Aleš Dedek v kat. B (33:00 min). Vysoko se umístili také v celkovém pořadí, když byl Horčička šestý a Dedek osmý.

Nejrychlejší mezi ženami byla známá vytrvalkyně Petra Kaminková. Zvítězila v kat. G i v celkovém pořadí žen a celkově v cíli byla jako 20! Za svým loňským traťovým rekordem sice zaostala o jednu minutu, přesto byl ale její čas 35:51 min bezkonkurenční, když druhé v cíli Pavlíně Poláčkové (AK Drnovice) nadělila téměř minutu (36:49 min). Poláčková brala celkové druhé místo a první mezi ženami F. Třetí ženou v cíli byla Marie Delingerová z Moravského Berouna. Ta trať zvládla za 37:13 min a v kat. G obsadila druhé místo.

Třetí v kat. G doběhla Simona Grulichová z Přerova (45:03 min). V kat. F brala druhé místo orientační běžkyně Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice), která trať zvládla za 38:44 min. Stupně vítězů doplnila na třetím místě Andrea Jelínková z Olomouce (39:12 min). V kategorii F startovaly také tři závodnice pořadatelského oddílu - dorostenka Aneta Jedličková byla osmá (43:55 min) a její dvojče Iveta desátá (44:44 min). Anna Špačková obsadila jedenácté místo (45:22 min).

Než se vytrvalci vydali na okruh zahrádkami až do Újezdce, absolvovali úvodní 700 m dlouhé krosové kolečko na stadionu. To je pak čekalo i v závěru. Na fotografii míří ze stadionu zleva Vladimír Kučera (Cyklosport Chropyně), Zdeněk Doležal a Aleš Dedek (oba SK Přerov), Marek Hošťálek (Tomíno) a Roman Špičák (Moravští Vrabci). Zdroj: Filip Sehnal.

Na startu hlavního závodu se objevilo poměrně hodně domácích závodníků, z nichž některé bychom na takto dlouhé trati ani nečekali. V kategorii B spolu svedli souboj Tomáš Kašpařík a Zdeněk Doležal - úspěšnější byl nakonec o dvě vteřiny Kašpařík, který proběhl cílem v čase 35:14 min a bral osmé místo v kat. B a 17. celkově. Doležal se v obou hodnoceních umístil o příčku níže. Třinácté místo v téže kategorii a 33. celkově bral Petr Punge (38:33 min) a sedmnáctý v kat. A byl Aleš Říhošek (38:45 min). O jedno místo za ním se umístil dorostenec Jakub Sehnálek (38:55 min) a 21. místo bral sprinter David Drštička (39:00 min). Dvacátý čtvrtý byl v kategorii B Jiří Skřeček (41:12 min).

Další přerovští běžci si vedli následovně:
30. kat. A - Lukáš Szekeres (42:44 min)
34. kat. A - David Skřeček (43:33 min)
35. kat. A - Rostislav Mališka (44:25 min)

Ale ještě než odstartoval hlavní závod, byly na programu dětské běhy. V nich jsme i díky ne příliš příznivému počasí neviděli tolik dětí, jak bychom si přáli. Kategorii starších žáků kompletně obsadili domácí běžci, z nichž nejrychlejší byl na trati 1400 m Václav Škoda (5:06 min) následovaný Františkem Rezkem (5:23 min) a Vítem Ulehlou (5:24 min). Starší žákyně startovaly celkem tři - zvítězila domácí Eliška Škrabalová (5:54 min) před další přerovskou běžkyní Kateřinou Sehnálkovou (5:56 min). Třetí místo brala Tereza Geryková (Tsunami Troubky) v čase 7:06 min.

Starší žáci na trati, zleva Vít Ulehla, František Rezek a Radim Plško (všichni SK Přerov). Zdroj: Filip Sehnal.

O něco početněji byly zastoupené kategorie mladšího žactva, které závodilo rovněž na 1400 m dlouhé trati. Mezi hochy zvítězil Tadeáš Hiadlovský (Nové Mesto nad Váhom) v čase 5:11 min. Domácí Filip Sehnal za ním zaostal o pět sekund a bral druhé místo. Stupně vítězů doplnil Jan Sedlář (Atletika Holešov), který zaběhl čas 5:45 min. Mezi děvčaty zvítězila hranická atletka Adéla Dostálová (5:37 min) před domácí Gabrielou Patalovou (5:52 min). Třetí místo brala Kristýna Podjuklová z SK Hranice (6:01 min).

Kategorie přípravky (roč. 2005-2006) běžela jedno kolo o délce 700 m. Mezi hochy zvítězil Tomáš Pleva (AHA Vyškov) v čase 2:34 min před dvojicí hranických běžců Ondřejem Gletem (2:39 min) a Davidem Karolou (2:41 min). Domácí David Hastík za ním zaostal o pouhou sekundu a bral čtvrté místo. V kategorii děvčat zvítězila Alice Drozdová (SK Přerov) v čase 2:40 min následovaná další domácí závodnicí Gabrielou Beginovou (2:56 min) a Michaelou Bělunkovou (AK EZ Kopřivnice), která za ní zaostala jen o dvě sekundy. Čtvrté místo za rovné tři minuty brala další přerovská závodnice Kateřina Hrazdirová.

V kategorii nejmladších hochů a dívek (roč. 2007 a mladší) se blýskl holešovský Štěpán Daněk (2:44 min) následovaný skupinou domácích závodníků: Matěj Dedek byl druhý (2:56 min), Jonatan Kouba třetí (3:06 min), Václav Holubář čtvrtý (3:17 min) a Radim Skopal pátý (3:21 min). Mezi děvčaty zvítězila domácí Tereza Tichá (2:59 min) před Stelou Tomanovou z Orla Vyškov (3:01 min) a hranickou Terezou Haitlovou (3:04 min).

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.

Fotogalerie (Filip Sehnal)
Reportáž (Přerovská internetová televize)

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube


 pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.