Jonáš Kolomazník vylepšil další dva rekordy. Daleko od nového maxima nebyl ani Adam Bubík.

V sobotu 10. prosince hostila ostravská hala Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva. Olomoucký kraj reprezentoval také Jonáš Kolomazník. Družstvo našeho kraje si v konkurenci dalších moravských družstev Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje vedlo skvěle, když dokázalo zvítězit. Lví podíl měl také Jonáš, který v obou svých disciplínách soupeře doslova deklasoval a s přehledem zvítězil.

Nejprve zahájil povedenou koulí, kde překonal svůj vlastní halový přerovský rekord a posunul jej na metu 14,90 m. Druhý Aleš Klozík (Moravskoslezský kraj) za ním zaostal o více než 2,5 m! V rekordní jízdě pokračoval také ve skoku vysokém, kde nechal soupeře za sebou o 9 cm. Výkonem 174 cm rovněž překonal svůj vlastní halový přerovský rekord.

Svým výkonem dopomohl také k šestému místu smíšené štafety na 6x200 m. Olomoucké "áčko" zvládlo šest kol za 2:47,57 min.

Vítězné družstvo Olomouckého kraje. Jonáš Kolomazník má na sobě zelené tričko a stojí v zadní řadě zcela vpravo.

Poslední možnost vylepšit rekordy mladších žáků bude mít Jonáš v pátek 16. prosince na Meziměstském utkání žactva v Olomouci - od ledna totiž bude startovat v kategorii starších žáků.

 

Úspěšní byli také vrhači

Rovněž v sobotu 10. prosince proběhl v Olomouci 5. ročník Mezinárodního vánočního vrhačského mítinku. Oddíl SK Přerov zde reprezentovala sedmička koulařů, z nichž tři dosáhli na stupně vítězů. Nejvýše se umístila juniorka Barbora Zatloukalová, která brala druhé místo za výkon 11,95 m. Mezi juniory obsadil třetí místo Václav Klvaňa (11,75 m), stejně jako Adam Bubík mezi staršími žáky (13,29 m). Ten navíc zaostal za svým vlastním přerovským halovým maximem o pouhých 11 cm.

V kategorii starších žáků startovali také Lukáš Lesák (11,96 m / 5. místo) a David Bajer (10,86 m / 8. místo). Mezi dorostenkami obsadila čtvrté místo Kateřina Bubíková (9,71 m). Stanislava Bubíková byla rovněž čtvrtá mezi ženami (9,96 m).

 

Meziměstské utkání žactva proběhne již tento pátek 16. prosince!

Jak už bylo výše řečeno, posledním halovým mítinkem letošního roku bude v pátek 16. prosince Meziměstské utkání družstev mladšího a staršího žactva, které proběhne v Olomouci. Zúčastní se jej družstva AK Olomouc, SK Přerov, AC Prostějov, TJ Šumperk, AK Šternberk a AK Zlín. Nominace a pokyny k odjezdu budou zveřejněny v nejbližší době.

Kompletní výsledky - Mezikrajové utkání družstev ml. žactva
Kompletní výsledky - Mezinárodní vánoční vrhačský mítink
Propozice - Meziměstské utkání družstev ml. a st. žactva

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

 pokyny k odjezdum

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.