Na atletickém čtyřboji a "Corny" závodila celá řada našich atletů

Ve středu 20. září se na stadionu SK Přerov konala dvě okresní kola školních závodů v jednom - závodili jak žáci II. stupně ZŠ v atletickém čtyřboji, tak středoškoláci na Atletickém poháru známém také jako Corny. Mezi sportovci byli k vidění také atleti z našeho oddílu.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ ZŠ
Suverénním vítězem čtyřboje se stal Jonáš Kolomazník, kterému navíc k vítězství stačilo absolvovat pouze tři disciplíny. Jako jediný zaběhl 60 metrů pod 8 vteřin (7,68 s) a zvítězil také ve výšce (169 cm) a kouli (15,35 m). Jelikož se závod konal pouhé tři dny před žákovským MČR, nenastoupil už na závěrečný kilometr. I tak pro Gymnázium Jakuba Škody získal 2003 bodů.

Barvy téhož gymnázia hájili i celkově patnáctý Oliver Punge (1268 bodů) a sedmnáctý Adam Houšťava (1106 bodů).

Mezi žákyněmi zvítězila další přerovská atletka Gabriela Patalová (1898 bodů). Obdobně jako Kolomazník byla i ona nejrychlejší na šedesátce a rovněž jako jediná prolomila hranici 9 sekund (8,85 s). Ve výšce překonala 134 cm a na druhé místo ji odsunul pouze horší zápis na této výšce, kterou překonala na podruhé. Ve vrhu koulí se několikrát radovala z osobního rekordu a za výkon 7,24 m brala třetí místo. V závěrečné osmistovce si doběhla pro suverénní vítězství v rozběhu, v součtu obou běhů její čas 2:47,10 min stačil na druhé místo.

Na pěkném šesté pozici se umístila její kolegyně ze ZŠ Želatovská Natálie Kosková (1310 b). Osmnácté místo brala Dominika Hrbková hájící barvy Gymnázia J. Škody (930 b).

Kompletní výsledky zde

STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR
Celá řada našich atletů a atletek se představila také na Corny. V běhu na 100 metrů zvítězil David Drštička (11,63 s) před Rostislavem Mališkou (11,99 s) a čtvrtým Petrem Měřínským (12,12 s). Vítězství na čtyřstovce získal pro GJŠ opět Drštička (51,17 s), druhý byl Mališka (52,14 s) a čtvrtý Adam Kopec (54,96 s). Závod na 1500 metrů přesvědčivě ovládl Vít Horčička (4:37,55 min).

Vít Horčička (foto z archivu)

Mezi výškaři se trochu netradičně představili David Skřeček a Adam Kopec. Úspěšnější byl Skřeček, který za překonaných 161 cm obsadil čtvrté místo. Kopec zvládl o 4 centimetry méně a bral místo sedmé.

Třetí místo v dálce získal Skřeček za výkon 554 cm. O dvanáct centimetrů méně skočil Měřínský a byl čtvrtý. Soutěž koulařů s přehledem ovládl Adam Bubík (13,16 m).

Naši borci se proti sobě utkali také ve štafetách. Na tomto poháru se běhá jinak netradiční štafeta 100-200-300-400 metrů. Zvítězilo v ní kvarteto GJŠ běžící ve složení Skřeček, Měřínský, Kopec a Drštička (2:07,16 min) před Gymnáziem Hranice a třetím Gymnáziem Jana Blahoslava (2:13,18 min). Za GJB běžel na druhém úseku Rostislav Mališka.

Co se běhů týče, už tradičně běhají děvčata kratší vzdálenosti než chlapci. Na šedesátce zvítězila Vendula Venclová (8,56 s) a představila se také Andrea Plhalová (9,49 s). Na dvoustovce zvítězila Pavlína Vašinová (27,79 s) před druhou Venclovou (29,96 s) a jako jediné dvě se s časem dostaly pod 30 vteřin. Z našich atletek běžela ještě Daniela Šaradínová (32,38 s).

Na osmistovce startovaly hned tři naše běžkyně, které se mezi sebou utkaly o první tři místa. Vítězství pro sebe a GJŠ nakonec s desetisekundovým náskokem urvala Aneta Jedličková ve skvělém čase 2:35,85 min. Druhé místo putovalo na GJB zásluhou Dominiky Šindelkové (2:45,32 min) a třetí místo bralo opět GJŠ díky Elišce Škrabalové (2:48,95 min).

Eliška Škrabalová (foto z archivu)

Ve skoku vysokém zvítězila Veronika Čejnová (158 cm) a druhá byla v dálce (479 cm). V ní se dařilo Pavlíně Vašinové, která si vylepšila osobní rekord a zvítězila (523 cm). Třetí místo brala Plhalová (466 cm) a šesté Škrabalová (412 cm). Skákala také Šaradinové, které výkon 362 cm stačil na jedenáctou pozici.

Za deset metrů se v kouli dostala Kateřina Bubíková, která výkonem 10,35 m obsadila druhé místo. Martina Holešinská byla za 9,58 m třetí.

Ve štafetách zvítězilo áčko GJŠ před béčkem ze stejné školy. Kvarteto "A" běželo ve složení Čejnová, Škrabalová, Valouchová a Vašinová (2:41,76 min) a za kvarteto "B" běžely Hausnerová, Holešinská, Jedličková, Prášilová (2:49,59 min). Čtvrté místo brala štafeta GJB (2:58,94 min), za které nastoupila na třetím úseku Dominika Šindelková. Šestá doběhla štafeta Střední zdravotnické školy Hranice, za kterou běžely na třetím úseku Plhalová a na čtvrtém Venclová (3:04,37 min).