Výsledky - oddílové víceboje a hodinovka na dráze

Ve čtvrtek 12. října se uspořádal oddíl atletiky SK Přerov oddílové víceboje mladšího žactva a přípravek a běžela se také druhá letošní hodinovka na dráze. V ní byl nejlepší domácí dorostenec Václav Vandrovec, který za šedesát minut uběhl 15 790 metrů. Druhé místo obsadil další z našich běžců Tomáš Kašpařík (15 110 m) a třetí místo bral Svatopluk Neradil (13 010 m).

V pětiboji mladších žákyň s přehledem zvítězila Alice Drozdová, která se opět dokázala zlepšit a posunula svůj osobní rekord už na 2378 bodů. Druhé místo obsadila Klára Chmelařová (1903 b) a třetí Nikola Vyhňáková (1846 b).

V běhu na 60 m př. byla nejrychlejší Drozdová (10,1 s) a na hladké šedesátce dosáhly nejlepšího času 8,5 s shodně Drozdová a Chmelařová. V hodu míčkem zvítězila celkově devátá Silvie Beňová, která jako jediná přehodila čtyřicítku (40,01 m). Pouhé centimetry rozhodovaly v dálce - nejlepší nakonec byla Adéla Mikešová se 433 cm před druhou Chmelařovou (432 cm) a třetí Drozdovou (430 cm). V závěrečné osmistovce se na čele závodu osamostatnila opět Drozdová s Vyhňákovou - zvítězila nakonec Drozdová (2:52,7 min) o dvě vteřiny před Vyhňákovou.

Mladší žákyně, zleva třetí Nikola Vyhňáková, druhá Klára Chmelařová a první Alice Drozdová.

Mezi mladšími žáky zvítězil Matěj Vojáček (1630 b), který na rozdíl od středečních krajských přeborů nastoupil i do překážkového závodu a dosáhl solidního času 10,5 s. Druhé místo bral Mikuláš Trojek (1119 b), přestože nenastoupil do závěrečné osmistovky. Třetí místo bral Vojtěch Karlík (1051 b).

Vojáček a Trojek kromě závěrečné osmistovky dominovali celému závodu. V běhu na 60 m překážek byl nejrychlejší Mikuláš Trojek v čase 10,1 s a zvítězil také v hodu míčkem (39,50 m). V něm Vojáček hodil jen o 19 centimetrů méně a byl druhý. Na hladké šedesátce jako jediný pod 9 vteřin zaběhl Vojáček (8,4 s) a nejlepší byl také v dálce (456 cm). Na půlce svedli souboj o vítězství celkově třetí Vojtěch Karlík a čtvrtý Jáchym Kouba. V závěrečném finiši byl úspěšnější Karlík (2:38,4 min) o 1,8 vteřiny před Koubou.

Mladší žáci, zleva první Matěj Vojáček, třetí Vojtěch Karlík a druhý Mikuláš Trojek.

Další zlepšení oproti krajským přeborům se povedlo také Davidu Hastíkovi, který zvítězil mezi přípravkáři (1120 b). Druhé místo obsadil Samuel Punge (964 b) a třetí Lukáš Kopec (774 b).

Hastík dokázal zvítězit hned ve třech disciplínách čtyřboje - v míčku výkonem 36,99 m, v běhu na 60 m časem 8,8 s a v dálce skokem dlouhým 445 cm. Nečekaně ale podlehl ve finiši osmistovky, který je obvykle jeho velmi silnou stránkou. O dvě desetiny jej tentokrát přesprintoval Samuel Punge a zvítězil výkonem 2:44,8 min.

Přípravka hoši, zleva druhý Samuel Punge, první David Hastík a třetí Lukáš Kopec.

Suverénkou čtyřboje dívek byla Tereza Tichá, která si nenechala vzít prvenství v ani jedné z disciplín a navíc se jí podařilo prolomit tisícibodovou hranici (1079 b). V jednotlivých disciplínách předvedla tyto výkony: míček - 23,78 b; 60 m - 9,6 s; dálka - 371 cm; 800 m - 3:07,1 min.

Přípravka dívky, zleva druhá Kristýna Gracová a první Tereza Tichá.

Kompletní výsledky vícebojů i hodinovky jsou ke stažení v příloze.