Silvie Beňová vylepšila v Hranicích přerovský rekord v hodu oštěpem

Závěrečné třetí kolo KP družstev mladšího žactva hostily ve čtvrtek 21. června Hranice. Obě naše družstva se umístila na čtvrté pozici. Hoši obhájili své průběžné postavení po dvou kolech a také v konečném hodnocení jim patří čtvrté místo. Děvčata si polepšila, v posledním kole porazila Šternberk a vyhoupla se na čtvrté místo v celkovém pořadí.

Nejvíce bodů pro družstvo žákyň vybojovala Silvie Beňová. Ta se blýskla dalším přerovským rekordem, když vylepšila své vlastní maximum v hodu oštěpem na 29,65 m a v soutěži obsadila druhé místo. Rovněž druhá byla ve vrhu koulí za výkon 10,52 m. V ní zazářila na druhém kole v Olomouci, kde překonala přerovské maximum výkonem 11,01 m. Sedm bodů přidala ještě za solidní výkon na třístovce, kde doběhla čtvrtá (50,46 s).

Jen o jeden bod méně, tedy 24, nasbírala Elena Laitochová. Nenašla přemožitelku v běhu na 60 metrů a zvítězila výkonem 8,64 s. Na trati 150 metrů byla třetí (21,59 s) a body přidala také v dálce, ve které za výkon 434 cm obsadila šesté místo. Třetí v běhu na 300 metrů byla Sofie Štajnarová (50,33 s). Zadařilo se jí také ve vrhu koulí, kde za výkon 389 cm brala čtvrté místo.

Sedmým místem bodovala v běhu na 300 m Markéta Lukšová (54,38 s). Jeden bod za desáté místo přidala ve vrhu koulí (6,43 m) a body jí těsně unikly ve výšce, kde brala za překonaných 123 cm dvanácté místo. Stejnou výšku překonala také Kristýna Gracová a jen čistší zápis ji posunul na jedenáctou pozici. Jeden bodík si připsala v běhu na 60 m př. (13,12 s).

Devátým místem bodovala ještě Kateřina Hrazdirová v běhu na 800 m (2:59,77 min). Jen kousek za bodovanými pozicemi byly Barbora Železná v kouli (6,02 m / 11. místo), Natálie Horáčková v oštěpu (15,37 m / 12. místo) i kouli (5,32 m / 12. místo) a Barbora Bürglová v běhu na 60 m př. (13,68 s).

Silvie Beňová je nadějnou přerovskou vrhačkou. (Foto archiv: Marek Beňa)

O nejlepší umístění mladších žáků se postaral David Hastík v běhu na 300 m, když doběhl třetí (49,43 s). Další body přidal ve skoku dalekém, kde za výkon 424 cm obsadil páté místo. Rovněž čtrnáct bodů nasbíral Vojtěch Karlík, který byl dvakrát čtvrtý. Startoval v běhu na 800 m (2:39,17 min) a ve výšce (138 cm).

Páté místo mezi koulaři vybojoval Samuel Punge (7,76 m) a jeden bod přidal i v osmistovce za výkon 2:46,94 min. Devátým místem bodoval ještě Lukáš Kopec v běhu na 150 metrů (22,93 s).

Na body hoši spoléhali ve štafetě na 4x60 metrů, která se jim ale tentokrát příliš nevydařila. Při jedné z předávek jim upadl štafetový kolík, vše ale zvládli podle pravidel a nakonec s ním doběhli do cíle na osmém místě (38,91 s). Běžela čtveřice Samuel Punge, Lukáš Kopec, Vojtěch Karlík a David Hastík.

Čtyři naši atleti bohužel na body nedosáhli. Nejblíže k nim byl Jiří Tesař v běhu na 60 m př., když doběhl třináctý (12,68 s). Na překážkách se představili také Matěj Pěček (12,88 s / 15. místo), David Martinec (13,27 s / 17. místo) a Jan Dýmal (13,89 s / 19. místo).