Družstvo mladších žáků bylo v Šumperku čtvrté

Druhým kolem pokračoval krajský přebor družstev mladšího žactva ve čtvrtek 30. května v Šumperku. V dobré formě se předvedlo družstvo mladších žáků, které dokonce útočilo na třetí pozici, nakonec však neúspěšně. Čtyřčlenné družstvo dívek obsadilo osmé místo.

Suverénní byl David Hastík, který si připsal další dvě individuální vítězství v osobních rekordech. V dálce nejvíce zapsal 483 cm a k tomu přidal třístovku za 45,82 s. V dlouhodobých přerovských tabulkách se díky tomuto času posunul na osmé místo. O třetí zlato usiloval spolu se štafetou na 4x60 metrů, jenže pád kolíku na třetí předávce odsunul naše žáky až na osmé místo. Běžela čtveřice Samuel Punge, David Martinec, Matěj Pěček a David Hastík (38,21 s).

Štafeta hochů, zleva Matěj Pěček, David Martinec, Samuel Punge a David Hastík.

Druhým místem v běhu na 1500 metrů se blýskl Lukáš Bednařík (5:15:59 min). Pátý doběhl Samuel Punge (5:21,18 min) a na stejné pozici se umístil také v běhu na 150 metrů (21,70 s). Šesté místo bral Bednařík (21,98 s) a osmé Matěj Pěček (22,58 s).

Sedmým místem bodoval v dálce David Martinec (400 cm) a jeden bod vybojoval také v běhu na 60 metrů překážek za desáté místo (12,41 s). Bohužel bez bodů zůstal Václav Holubář. Nejlépe se umístil v kouli, když byl dvanáctý (5,05 m). Šestnácté místo bral na třístovce (56,53 s) a dvacátý pátý byl v míčku (25,69 m).

Výborný výkon podala na osmistovce Kateřina Hrazdirová, když si zlepšila osobní rekord na 2:38,96 min a obsadila třetí místo. V historických tabulkách se zapsala na sedmou pozici. Osobák si vylepšila také v dálce a za výkon 389 cm byla patnáctá.

Družstvo dívek, stojí zleva Adéla Školová a Tereza Tichá, dřepí zleva Kateřina Hrazdirová a Barbora Bürglová.

Kromě ní se na body dostala už jen děvčata v běhu na 300 metrů - devátá byla Adéla Školová (51,67 s) a desátá Tereza Tichá (51,98 s). Ve své další disciplíně byly obě dvě čtrnácté, a sice Školová v běhu na 150 metrů (23,88 s) a Tichá v kouli (5,10 m). Body těsně utekly Barboře Bürglové na stopadesátce (23,18 s), když byla dvanáctá. V dálce obsadila pětadvacáté místo za 343 cm.

Po dvou kolech patří dívkám sedmé místo a pokud jej chtějí uhájit, musí v závěrečném kole porazit TJ Uničov, se kterým aktuálně mají shodný počet hlavních bodů. Hoši jsou průběžně pátí a ti naopak mohou usilovat i o čtvrtou pozici. Na té se momentálně nachází AK Šternberk se stejným počtem hlavních bodů jako naši hoši. Pořadí družstev po dvou kolech i tabulku "bodovačů" najdete zde.