Běžci mají výbornou formu, daří se jim, kde se ukáží

Podzim je tradičně nabitý různými přespolními i silničními závody. Právě Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km se konalo na září a neběželo se nikde jinde než na tradiční trati Běchovice-Praha. Exceloval zde Zdeněk Doležal, který desítku zvládl za 36:20 min a ovládl kategorii mužů do 49 let! V celkovém pořadí doběhl na vynikajícím patnáctém místě.

Představil se také Tomáš Kašpařík, který bojoval s nachlazením a závod odběhl ve volnějším tempu (41:29 min, 29. místo v kat. mužů do 44 let). V kategorii mužů nad 80 let obsadil sedmé místo Jiří Březina (1:18:42 hod). Kompletní výsledky běhu Běchovice-Praha najdete zde.

Zdeněk Doležal se v Běchovicích ukázal v parádní formě.

Ve skvělé formě se přerovští běžci ukázali také na východě Slovenska, kde se v sobotu 6. října běžel Mezinárodní maraton míru. Na dvanácté místo se prosadil Petr Kučera (2:37:32 hod) a výborný čas zaběhl rovněž Zdeněk Doležal, jenž byl celkově třicátý sedmý (2:52:57 hod). Představil se také Jiří Skřeček (3:34:14 hod, 408.místo). Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze.

Pokračovala také Olomoucká běžecká liga, a to už 17. závodem. Tím byl Podzimní neředínský kros na 8 kilometrů. Startoval Tomáš Kašpařík, který svůj výkon hodnotil jako průměrný, přesto stačil na třetí místo v kategorii M40 (32:00 min). V celkovém pořadí doběhl Kašpařík šestý.

Tomáš Kašpařík se v Neředíně prosadil na stupně vítězů.

Za hojné účasti našich běžců proběhl také čtvrtý ročník Hradčanských vlnek. V kategorii mužů do 29 let uspěl starší žák Jáchym Kouba - trať dlouhou 10,4 km proběhl za 50:55 minut a obsadil třetí místo. V celkovém pořadí byl hodnocen jako dvacátý pátý.

Medailový double se podařil děvčatům v kategorii roč. 2012-2013 na trati 300 metrů. Zvítězila Aneta Zavadilová v čase 1:13 minuty a jen vteřinku za ní zaostala Thea Bajcarová, která brala druhé místo. Pátým místem tento úspěch doplnila Laura Hrutkaiová (1:21 min).

V kategorii nejmladších dívek (roč. 2010-2011) triumfovala Anna Hrazdirová, když 750 metrů uběhla za 3:05 min. Ve stejné kategorii hochů doběhl sedmý Matyáš Dvořák (4:02 min). Stejnou trať běžela také přípravka (roč. 2008-2009). Zadařilo se děvčatům - zvítězila Ema Kroupová (2:46 min) a třetí místo brala Nela Drozdová (2:53 min). Kateřina Karlíková doběhla čtvrtá (3:10 min).

Jako přes kopírák jsou výsledky hochů. Přemožitele nenašel Šimon Bajcar (2:37 min), třetí místo bral Jonatan Kouba (2:44 min) a čtvrté Radim Skopal (2:51 min). Dvě zlaté medaile ukořistili naši závodníci také v kategorii mladšího žactva na trati 1300 metrů. Zvítězila Kateřina Hrazdirová (7:50 min) a Samuel Punge (7:03 min). Další prvenství si připsal také starší žák Vojtěch Karlík (7:22 min).

Vyhlášení hochů z přípravky - první doběhl Šimon Bajcar, třetí Jonatan Kouba.

Mezi staršími žákyněmi se nečekaně představila také přerovská sprinterka Elena Laitochová, která si doběhla pro třetí místo (8:13 min). Ve finiši o vteřinu nestačila na naši bývalou atletku, která se nyní věnuje triatlonu, Silvii Beňovou.

Kompletní výsledky Hradčanských vlnek jsou ke stažení v příloze.