Letní víceboje přinesly vyrovnané souboje a pěkné výkony

Více než 100 závodníků se rozloučilo se školním rokem na Letních oddílových vícebojích. Závody byly určené především pro přípravku a mladší žactvo, ve vložených sprinterských disciplínách se ale ukázali také starší atleti. Napříč všemi kategoriemi byly k vidění pěkné výkony a nespočet osobních rekordů.

Ve vícebojích zaujal především výkon mladšího žáka Adama Koláře, který v pětiboji nasbíral 1661 bodů a s náskokem zvítězil před Šimonem Bajcarem (1422 b). Kolářův výkon je patnáctý nejlepší v historii přerovské atletiky. Co se mu ale povedlo nejlépe, byl sprint na 60 m, ve kterém si zlepšil osobní rekord na 8,16 s a posunul se dokonce na třetí místo historických tabulek! Rychlejší než on byli v historii pouze David Drštička a Jonáš Kolomazník. To byla také disciplína, která mu zajistila vítězství, v dalších 4 byli s Bajcarem vyrovnaní. Třetí místo bral Jakub Sikora (1198 b).

V kategorii mladších žákyň rovněž s náskokem zvítězila Sára Nováková (1906 b). Nejvíce bodů jí zajistilo 60 m (9,13 s), v této disciplíně ale nebyla nejlepší, o 7 setin ji předstihla celkově druhá Izabela Zapletalová (1724 b). Ta zvítězila také na překážkách (11,25 s). Nováková byla nejlepší v hodu míčkem (32,21 m) a ve skoku do dálky (417 cm). Strhující závěr měla osmistovka. Dílčí vítězství pro sebe nakonec vybojovala celkově čtvrtá Lucie Maňáková (2:56,24 min) následovaná Annou Hrazdirovou (2:56,48 min). Na třetí pozici se v této disciplíně i celkově umístila Aneta Školová (2:56,59 min).

Zajímavý souboj byl k vidění v kategorii starší přípravky. Dvě dílčí vítězství si připsal Šimon Wasserbauer a jedno Max Rybníček. Wasserbauer zvítězil na 60 m (9,40 s) a v běhu na 800 m (2:42,96 min), Rybníček pro změnu kraloval míčku (37,04 m). Dálka byla těsná, nejdále nakonec skočil celkově čtvrtý David Koňařík (360 cm) následovaný Rybníčkem (357 cm), Kratochvílem (354 cm) a Wasserbauerem (353 cm).

V celkovém pořadí zvítězil Wasserbauer, který nasbíral 881 b a posunul se na osmé místo historických tabulek Přerova. Dokonce čtvrtý je v tabulkách běhu na 800 m, kde mu chybí pouze 1,3 s na překonání svého trenéra Jonáše Kolomazníka! Druhé místo ve čtyřboji bral Rybníček (721 b) a na stupně vítězů se probojoval také Radovan Kratochvíl (643 cm).

Kvalitní výkony nabídl čtyřboj starších dívek - všechny medailistky se dostaly přes 1000 bodů! V těsném souboji nakonec o pouhých 7 bodů zvítězila Veronika Pospíšilová (1070 b) před Theou Bajcarovou, třetí místo brala Karolína Čespivová (1015 b). Pospíšilová svým výkonem proklouzla dokonce na 10. místo historických tabulek Přerova. Přestože předváděla kvalitní výkony, na dílčí vítězství si musela počkat až do závěrečné osmistovky (3:02,39 min). V míčku zvítězila Aneta Zavadilová (28,15 m), v běhu na 60 m Thea Bajcarová (9,53 s) a v dálce Monika Šocová (392 cm).

Kategorii mladší přípravky suverénně ovládl Patrik Pospíšil se ziskem 331 b. Tento výkon je osmý nejlepší v historii Přerova v kat. do 9 let. Prvenství si připsal v bězích na 60 (10,41 s) i 800 m (3:17,77 min) a v dálce (308 cm). V míčku prohrál o metr s celkově druhým Josefem Pisaříkem (23,29 m). Třetí místo ve čtyřboji bral Ondřej Horáček.

Stejnou kategorii dívek ovládla Anna Špilerová (745 b) před Laurou Hudečkovou (520 b) a Natálií Vodičkovou (393 b). Špilerová nedala ostatním šanci v míčku (19,82 m), běhu na 60 (10,16 s) ani 800 m (3:18,17 min). V dálce všechny přeskočila Vodičková výkonem 315 cm, Špilerová s Hudečkovou zapsaly shodně 300 cm.

Na startu nechyběli ani naši nejmenší, pro které byl připravený čtyřboj složený z hodu tenisákem, skoku z místa, opičí dráhy a závěrečného vytrvalostního běhu na 400 m. Nejlépe si se všemi disciplínami poradil Jan Baďura, který kromě čtyřboje vyhrál i všechny dílčí závody! Jeho výkony byly 21,80 m v hodu, 169 cm ve skoku, 21,18 s v dráze a 1:35,22 min v běhu. Druhé místo obsadil David Hnilica a třetí Jan Smékal.

Mezi dívkami byla stejně suverénní Sofie Skácelová. Tenisákem hodila 10,60 m, dráhu proběhla za 24,34 s a 400 m za 1:31,44 min, byla tedy o téměř 4 vteřiny rychlejší jako vítěz hochů! Jen těsně zvítězila ve skoku, když skočila 150 cm. O jediný centimetr méně skočila Penelope Škrlík a brala pomyslné druhé místo. Ve čtyřboji brala stříbrnou medaili Magdalena Urbášková a bronz Sára Vysoudilová.

Vložený sprinterský trojboj mezi muži ovládl Mikuláš Trojek (2183 b) - zvítězil v běhu na 50 m (6,42 s), 60 m (7,40 s) i 100 m (11,72 s). V kategorii žen byla stejně suverénní Tereza Skřečková (1817 b) - 50 m (7,52 s), 60 m (8,77 s) a 100 m (14,32 s). Závod na 200 m př. nejlépe zvládli Filip Gall (32,28 s) a Kateřina Hrazdirová (34,51 s).

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde, výsledky všech kategorií kromě atletické školky najdete také na svazovém webu.