Přípravka ve vícebojařské soutěži družstev vybojovala druhé a třetí místo!

Úspěšné vystoupení se podařilo přípravce na KP ve vícebojích družstev v Olomouci. Za výborné výkony a spoustu osobních rekordů si hoši odvezli pohár za druhé místo, když nestačili pouze na AK Olomouc. Na tomto úspěchu měl velký podíl Šimon Wasserbauer, který v soutěži hochů dokonce zvítězil! Ani děvčata se nenechala zahanbit a do Přerova dovezla bronzový pohár, ačkoliv na rozdíl od chlapců překonala jen minimum osobních rekordů.

Výkony všech závodníků na 60 metrů byly ovlivněny protivětrem, který dosahoval síly až -3 m/s. A v tom se osobáky běhají opravdu málokdy. Některé časy našich ale překvapily, za osobními rekordy nejsou daleko a za ideálních podmínek bychom nejspíš viděli velmi slušné výkony. Nejrychlejší byli Šimon Wasserbauer (9,34 s) a Max Rybníček (9,83 s), z děvčat pak Karolína Čespivová (9,77 s), Zuzana Špačková (9,91 s) a Thea Bajcarová (9,96 s).

Naopak dálka se skákala za podmínek příznivých, což několik našich závodníků dokázalo proměnit v osobní rekordy. Z hochů nejdále dolétl Radovan Kratochvíl (386 cm), David Koňařík a Max Rybníček skočili shodně 378 cm a Šimon Wasserbauer 373 cm. Z děvčat byla nejúspěšnější Veronika Pospíšilová a výkonem 393 cm se zařadila na šesté místo historických tabulek Přerova.

Veleúspěšnou disciplínou byl pro hochy hod míčkem. Hned osm z nich si dokázalo vylepšit osobák! Radovan Kratochvíl se zlepšil dokonce o 7 m na pěkných 37,57 m. Jen pár centimetrů za ním zaostal Max Rybníček (37,46 m). Ačkoliv má Šimon Wasserbauer osobní rekord rovněž přes 37 metrů, tentokrát hodil bohužel méně - 32,29 m. Z děvčat nejdále hodila Adéla Vlachová (22,25 m).

Závěrečná šestistovka byla zážitkem. V Přerově obvykle závodíme ve čtyřboji končícím během na 800 m, jak tomu bývalo dříve. Na KP se však postupně ustálil běh na 600 m, což je pro naše závodníky výhoda, když mohou běžet kratší vzdálenost. Pro většinu našich hochů to dokonce byla premiéra na této distanci. Výborně běžel Šimon Wasserbauer, kterému těsně unikla hranice 2 minut - výkonem 2:00,54 min se posunul na čtvrté místo historických tabulek Přerova. V popředí doběhli také Max Rybníček (2:05,80 min) a Radovan Kratochvíl (2:09,33 min). Výborný čas 2:10,39 min zaběhl Patrik Pospíšil a vytvořil tak nový přerovský rekord v kat. do 9 let!

Mezi děvčaty byla nejrychlejší jeho sestra Veronika Pospíšilová a časem 2:05,74 min se zapsala na 7. místo přerovských tabulek. Kvalitní časy zaběhly také Karolína Čespivová (2:08,20 min) a Monika Šocová (2:11,55 min).

Čtyřboj se vyhodnocoval jako závod jednotlivců, ale zároveň se 5 nejlepších výkonů z každého oddílu započítávalo i do soutěže družstev. Z našich hochů byli nejlepší Šimon Wasserbauer (1060 b / 1. místo), Max Rybníček (947 b / 5.), Radovan Kratochvíl (890 b / 7.), David Koňařík (686 b / 14.) a Patrik Pospíšil (592 b / 20.). Dále v soutěži startovali Rostislav Studený (592 b / 21.), Jakub Cieslar (557 / 23.), Jakub Červený (397 b / 43.), Kryštof Mésl (286 b / 49.) a Tobias Poučenský (269 b / 50.).

Nejlepší přerovská děvčata byla Veronika Pospíšilová (1126 b / 6.), Karolína Čespivová (1114 b / 7.), Zuzana Špačková (946 b / 15.), Monika Šocová (899 b / 19.) a Thea Bajcarová (828 b / 23.). Dále startovaly Adéla Vlachová (791 b / 28.), Kateřina Orálková (694 b / 35.), Sofie Vodičková (606 b / 50.) a Karolína Jordanova (571 b / 53.).

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a gratulujeme k předvedeným výkonům!