Víkendové MMaS přineslo tři medaile a dva přerovské rekordy!

První únorový prodloužený víkend byl ve znamení Mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií. Postupně se v ostravské hale utkalo v pátek mladší žactvo, v sobotu dorost, junioři a dospělí a víkend vyvrcholil nedělním závodem staršího žactva. Stříbrnou medaili vybojovala štafeta starších žáků na 4x200 m ve složení Jan Knap, Jonatan Kouba, Adam Kolář a Lukáš Rybníček. Individuální bronzy přidali dorostenec David Hastík v dálce a starší žák Antonín Kříž ve skoku o tyči.

Starší žáci ve štafetě kromě zisku medaile také výrazně vylepšili stávající přerovský rekord, a to rovnou o 13 vteřin na 1:41,91 min! Ke zlatu jim chybělo 86 setin, vítězná Lokomotiva FOSFA Břeclav ale neběžela ve stejném rozběhu.

Vylepšení se dočkal také přerovský rekord starších žákyň, čtveřice Julia Kuklová, Klára Andrisová, Lenka Rudolfová a Sára Nováková zaběhla 4x200 metrů poprvé pod 2 minuty - výkon 1:57,14 min ale v nabité konkurenci stačil až na 17. místo.Úspěšná výprava staršího žactva. Horní řada zleva: Lucie Maňáková, Lenka Rudolfová, Dominika Fuksová, Marie Škrášková, Adéla Knoppová, Klára Andrisová, Viktorie Zapletalová, Julia Kuklová, Eliška Hradilová, Sára Nováková a Adam Beránek. Spodní řada zleva: Lukáš Rybníček, Adam Kolář, Jonatan Kouba, Antonín Kříž, Vítek Přikryl, Michal Vančura, Jakub Navrátil a Jan Knap.

Antonín Kříž v tyči úspěšně zapsal 258 cm, čímž si vylepšil osobní rekord, posunul se na druhé místo historických tabulek Přerova a získal cenný bronz. K přerovskému maximu to má ale zatím daleko, to je v držení Jonáše Kolomazníka výkonem 310 cm. Bronzovou medaili vybojoval také dorostenec David Hastík - do dálky skočil 625 cm. Jen 5 setinek jej dělilo od bronzu i stříbra v běhu na 60 m, i tak ale finišoval v novém osobním rekordu 7,41 s na čtvrtém místě, což je zároveň pátý nejlepší čas přerovské historie.

Rovněž čtvrtá, tentokrát 1 desetinu od stupňů vítězů, doběhla mladší žákyně Izabela Zapletalová na 150 m (21,29 s / OR). Kvalifikovala se také do finále běhu na 60 m př., kde doběhla šestá (10,80 s; v rozběhu 10,64 s / OR).

Velmi rychle běžela 400 metrů dorostenka Tereza Tichá, na přerovské maximum Šárky Klvaňové ztratila časem 60,25 s pouhých 29 setin. Ve velké konkurenci MMaS ale obsadila až 10. místo. Druhý čas všech dob zapsala do našich tabulek také juniorka Tereza Válková na 200 m (26,45 s / 8. místo). A dařilo se i dorostenci Davidu Martincovi ve výšce - překonaných 171 cm znamenalo šesté místo v soutěži a páté v historických tabulkách.

Hvězdná čtveřice přerovských čtvrtkařek - zleva Barbora Bürglová, Daniela Vojtěchovská, Tereza Tichá a Adéla Školová.

Prosadit se dokázali i starší žáci na trati 300 m. Nejrychlejší z nich byl Lukáš Rybníček na 6. místě (39,56 s / OR), pořadí top 10 pak uzavřel Jonatan Kouba (40,54 s / OR). Kouba navíc přidal ještě deváté místo ve vrhu koulí (9,90 m). Pátý ve skoku o tyči byl za výkon 173 cm Vítek Přikryl, sedmý v běhu na 3000 m Adam Beránek (13:21,22 min) a osmý v běhu na 60 m př. Jan Knap (9,42 s / OR).

O nejlepší umístění starších žákyň se postarala Lenka Rudolfová na překážkách. Ani vylepšený osobák na 9,75 s jí však na postup do finále nestačil, doběhla na celkovém 13. místě.

Do nejlepší desítky se několikrát probojovalo i mladší žactvo. Šestý byl na 60 m př. v novém osobním rekordu Jakub Kovář (10,94 s) a k tomu bral i deváté místo na 300 m (48,96 s / OR). Jen těsně utekl postup do finále překážek Davidu Koňaříkovi, který tak obsadil deváté místo (12,22 s). Hned za ním figuruje ve výsledkové listině Tobias Poučenský (12,32 s / OR). Skvěle běžel 800 metrů Max Rybníček a ve výrazně vylepšeném osobním rekordu obsadil 10. pozici (2:38,12 min). Navíc se jedná o šestý nejlepší čas v historii Přerova.

Výborně zvládla závod na 300 metrů Aneta Školová. V hale se poprvé dokázala dostat pod 50 vteřin, ale rovnou o pořádný kus - za výkon 48,25 s brala osmé místo.

Mladší žactvo v Ostravě sbíralo především zkušenosti, v mnoha případech ale i osobní rekordy a pěkná umístění. Horní řada zleva: Max Rybníček, Jakub Cieslar, Radovan Kratochvíl, Jakub Kovář, David Koňařík, Monika Šocová, Kateřina Běhalová, Aneta Školová, Adéla Vlachová, Tobias Poučenský a Izabela Zapletalová. Spodní řada zleva: Sofie Zedková, Denisa Kubíčková, Karolína Mazánová, Ester Tomišková a Sofie Vodičková.

Umístění do desítky přidali ještě naši další čtyři zkušení závodníci. Gabriela Patalová brala sedmé místo v dálce žen (518 cm) a osmá byla na 200 m (26,45 s). Postoupila také do finále 60 m př., v něm ale nestartovala (v rozběhu 9,26 s). Mezi muži obsadil deváté místo v běhu na 3000 metrů Marek Svoboda (9:31,76 min / OR) a desátý byl na 200 m David Skřeček (23,68 s). Mezi juniory se prosadil Mikuláš Trojek sedmým místem na 60 m př. (8,99 s; v rozběhu 8,96 s / OR) a devátým na hladké šedesátce (7,34 s / OR).

Startovaly i další štafety na 4x200 m. Béčko starších žákyň ve složení Marie Škrášková, Dominika Fuksová, Eliška Hradilová a Lucie Maňáková bralo 24. místo (2:06,46 min). Mladší žactvo běželo štafety mixované, pořadí dívek a chlapců na jednotlivých úsecích bylo čistě na taktice jednotlivých oddílů. Naše áčko ve složení Max Rybníček, Aneta Školová, Jakub Kovář a Izabela Zapletalová doběhlo na čtrnáctém místě (2:00,56 min), béčko ve složení Jakub Cieslar, Denisa Kubíčková, Ester Tomišková a Radovan Kratochvíl bylo 26. (2:07,78 min). Pro mladší žactvo šlo ale zejména o sbírání nových zkušeností s "dlouhou" štafetou.

72. Vodičková Sofie 60 m ml.žákyně 9,88 s OR

Pro mladší žactvo je sezóna prakticky u konce, čeká jej už jediný halový závod, a sice Oddílové víceboje v sobotu 11. března. Ty se samozřejmě týkají i ostatních kategorií vyjma přípravky. ;-) Dorost, junioři a dospělí mají na programu v neděli 12. února Krajské přebory a všechny kategorie od staršího žactva až po veterány ještě postupně v únoru a březnu čekají Mistrovství ČR.